"Стули пельку, тварюко": Чому вчить історія про знущання лікарів над однорічною дитиною

Історія Валерії Квасневської та її однорічної доньки Емми шокувала українську громадськість. За словами матері, медики не тільки не пустили її в реанімацію до дитини, а ще й дозволили собі кричати і грубо поводитися з дівчинкою

Журналіст відділу "Життя"
"Стули пельку, тварюко": Чому вчить істо…

Пост Квасневської у Facebook поширили 12 тис. разів.  Жінка з донькою Еммою знаходилися у стаціонарі 1-ї київської міської лікарні на вул. Богатирській - потрапили туди через високу температуру та анемію у дитини. 

Дівчинці робили переливання крові, на тривалий день клали під крапельниці і вводили антибіотики через катетер.

Здоров'я малечі потроху відновлювалося, але на четверту добу у сусідній палаті виявився хлопчик, хворий на кір. 

Одночасно у Емми випав катетер. 

"Нам потрібно прокапали імуноглобулін проти кору, Я йду ставити їй новий катетер, але медсестра на ім'я Ніна Тищенко, цитую, "боїться вводити катетер" малюкові і забирає її в реанімацію. На моє запитання "навіщо в реанімацію" надійшла відповідь "тому що!".  (...) Ніна забирає у мене дитину, йде і закриває двері, яку можна відкрити тільки з внутрішньої сторони (...). Далі  20 хвилин непроглядного пекла, яких я не побажаю нікому і ніколи, крім Ніни. 20 хвилин моя дитина розривалася, ніби її ріжуть. Вона боїться лікарів, я давно це знаю, тому що ми не перший раз в лікарні, але я завжди поруч з нею, і спочатку плач не здавався мені дивним. Я заспокоюю себе тим, що це скоро минеться, їй вставлять катетер і повернуть. Але тут я чую ЧОЛОВІЧИЙ голос, який кричить на мою однорічну дитину "стули пельку, тварюко". Я кидаюся вухом до дверей, раптом почулося. Але ні! Чоловік кричав на мою дівчинку не один, і не два рази. Після моїх дзвінків в домофон, стуку в двері і криків я почула "Ану глянь, хто це, якщо її мама - не пускай". В домофон ніхто не відповів", - пише Квасневська. 

За її словами,  коли медсестра винесла дитину на плечі, та просто не ворушилася.  Вимогу відповісти, хто кричав на дитину, Ніна проігнорувала. 

"І хоча по дорозі у відділення вона не заперечувала, що це було, в розмові з лікарем медсестра робила очі по п'ять копійок, говорила "Її три чоловіка тримали, я ніжки тримала, я булу зайнята и нічого не чула", але провалилася на сакраментальному питанні "може і було, але з чого ви взяли, що то на вашу дитину кричали?", чим остаточно визнала факт знущання над дітьми в реанімації лікарні на Богатирській. На руках у Емми 7 проколів, тому що вони не потрапляли в вену, ще два на ногах і фінальний - в шиї", - додала матір. 

У пості Квасневська закликала звільнити лікарів, причетних до знущань над дитиною. 

"Ця жінка стояла поруч і не захистила мою дитину, цей чоловік тримав мою 8-кілограмову доньку і кричав на неї "тварюко, стулила пельку швидко, я сказав", тому що він сильніший і важливіший у цьому світі", - обурюється дівчина. 

Квасневську підтримали у коментарях, зазначивши, що таке поводження з дітьми неприпустиме. 

Хоча знайшлися і ті, хто виправдав дії лікарів. Мовляв, лікарям важко і їм потрібно "цілувати ноги". 

На кричущу історію звернули увагу нардеп Мустафа Найєм та його брат, адвокат Масі Найєм - завітали у лікарню, поспілкувалися із головним лікарем та дізналися імена медиків з бригади, яка працювала у відділенні в той день. 

Мустафа Найєм пообіцяв відправити звернення у МОЗ та КМДА і повідомити, якщо ситуацію спробують зам'яти. 

Сама Квасневська вирішила переводити дитину у іншу, платну клініку. Констатувала, після публікації їй написали чимало коментарів. Більшість - від людей, з якими трапилися подібні історії. 20% - від медиків, які виправдовують дії колег. Мовляв, "катетер поставили, скажіть спасибі". 

"Щоразу, коли я думаю, що треба було просто забити - я згадую його голос. Віддалений голос за зачиненими дверима, який кричить на мою дитину. Важливий факт: кілька разів дитина різко переривалася і її зовсім не було чутно, а потім знову різко крик. Є підозри, що їй закривали рот. До цієї хвилини НІХТО з персоналу лікарні зі мною не поговорив. Ніхто з лікарів не спробував прояснити ситуацію, все тихо обговорюють в кабінетах і мовчать, бо знають - 4 дорослих людини дійсно тримали 8-кілограмову дівчинку і кричали. Знають, що порушили закон. Знають, хто ці люди. Знають, що якщо бомба таки вибухне (а вона вже) - їх покарають", - написала Валерія. 

Історія підсвічує одразу кілька проблем. 

В Україні все ще настільки звикли до радянської системи координат, де медики і вчителі з державних закладів уявляють себе в подобі мешканців Олімпу - мовляв, пацієнт або учень все одно нічого не платять, тож хай радіє, що йому хочуть "заподіяти добро".  І таке ставлення прийнято виправдовувати. Мовляв, ну живуть вони з податків населення, але ж зарплати при цьому низькі. 

Нерідко цю думку поділяють і самі батьки. Не знаючи своїх прав, дозволяють легко і безкарно їх порушувати. Таким чином і рухається ситуація по замкненому колу. 

Між тим, громадянське суспільство продовжує формуватися. І частина українців вже знає, що майже три роки у країні діє наказ МОЗ №592, згідно з яким доступ у відділення інтенсивної терапії повинен бути вільним. 

При цьому, Національне дослідження, проведене ГО Горизонталі та Info Sapiens у лютому цього року показало, що лише 21% відвідувачів могли потрапити у відділення інтенсивної терапії у будь-який час доби. 

Кожен десятий з опитаних виборював право на вхід. І у більшості випадків йшлося не про очікування хабаря, просто лікарі все ще жили за старими правилами. 

І якщо змінювати стару картину світу доведеться ще довго, кожна публічна розповідь про такі порушення - вже крок до цивілізованості. 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme