Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради

Ветеран Другої світової війни Геннадій Киркевич до свого сторіччя отримав подарунок від Верховної Ради
Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради
Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповіла перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко, передає depo.ua.

"Від імені Верховної Ради України вручила сьогодні пам'ятний подарунок, годинник, киянину, ветерану Другої Світової Геннадію Киркевичу. 7 вересня Геннадію Олександровичу виповниться 100 років. Він вже готується відзначити свій ювілей і обіцяв в цей день зіграти родині і друзям на роялі. Каже, пальці вже не так слухаються, але обожнює музику і обов'язково зіграє", - розповіла Геращенко.

Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради - фото 1

Вона також розповіла про участь Киркевича у війні.

"В далекому червні 1941 року молодий Киркевич був одним з тих , хто першими прийняв страшний бій 22 червня. Тоді ці хлопці теж виборювали незалежність - від фашизму. Геннадій Олександрович розповідав, як то страшно відступати, крок за кроком відходити під натиском ворога, віддаючи українську землю і живучи однією думкою - ми повернемося і відвоюємо. Відступали на Донбас... Під Луганськом його важко контузило і потім демобілізували. І далі Киркевич займався тим, що розшукував вкрадені в Україні, демонтовані і вивезені підприємства, повертав їх і, як інженер, відновлював виробництво", - розповіла Геращенко.

"В якому страшному сні можна було уявити, що через 70 років під Луганськом знову будуть вбивати українських солдатів, а від контузії лікуватимуть сотні наших воїнів. І що українські заводи знову будуть вивозити, мародерствувати, крадучи українську власність. Тільки тепер не фашисти, а путіністи, що майже одне і теж. Ми повернемо нашу землю- клаптик за клаптиком, метр за метром", - додала перший віце-спікер Ради.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя