Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради

Ветеран Другої світової війни Геннадій Киркевич до свого сторіччя отримав подарунок від Верховної Ради
Depo.Життя
26 серпня 2016 08:43
ФОТО: depo.ua
Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради
Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради

Про це на своїй сторінці у "Фейсбуці" розповіла перший віце-спікер українського парламенту Ірина Геращенко, передає depo.ua.

"Від імені Верховної Ради України вручила сьогодні пам'ятний подарунок, годинник, киянину, ветерану Другої Світової Геннадію Киркевичу. 7 вересня Геннадію Олександровичу виповниться 100 років. Він вже готується відзначити свій ювілей і обіцяв в цей день зіграти родині і друзям на роялі. Каже, пальці вже не так слухаються, але обожнює музику і обов'язково зіграє", - розповіла Геращенко.

Столітньому ветерану Другої світової передали подарунок від Верховної Ради - фото 1

Вона також розповіла про участь Киркевича у війні.

"В далекому червні 1941 року молодий Киркевич був одним з тих , хто першими прийняв страшний бій 22 червня. Тоді ці хлопці теж виборювали незалежність - від фашизму. Геннадій Олександрович розповідав, як то страшно відступати, крок за кроком відходити під натиском ворога, віддаючи українську землю і живучи однією думкою - ми повернемося і відвоюємо. Відступали на Донбас... Під Луганськом його важко контузило і потім демобілізували. І далі Киркевич займався тим, що розшукував вкрадені в Україні, демонтовані і вивезені підприємства, повертав їх і, як інженер, відновлював виробництво", - розповіла Геращенко.

"В якому страшному сні можна було уявити, що через 70 років під Луганськом знову будуть вбивати українських солдатів, а від контузії лікуватимуть сотні наших воїнів. І що українські заводи знову будуть вивозити, мародерствувати, крадучи українську власність. Тільки тепер не фашисти, а путіністи, що майже одне і теж. Ми повернемо нашу землю- клаптик за клаптиком, метр за метром", - додала перший віце-спікер Ради.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя