"Стійкий та ефективний": Український лікар спростував міф про імунітет до коронавірусу

У людей, які перехворіли коронавірусною хворобою COVID-19, формується стійкий та ефективний імунітет
 

"Стійкий та ефективний": Український лік…
Фото: ЕРА

Про це за результатами власного дослідження розповів київський лікар-інфекціоніст Євген Дубровський на своїй сторінці у Facebook, передає Depo.ua.

"Я пішов непростим, але надійним шляхом. Перевірив самостійно достовірність одного з найрозповсюдженіших тверджень: імунітет на коронавірус нетривалий або взагалі відсутній. Суть дослідження проста і достовірна. Беремо лише позитивних пацієнтів на COVID-19 та перевіряємо рівень антитіл. На ранні та віддалені строки. На 15-20, 30-40, 60-80 та 130-150 дні", – розповів лікар.

За його словами, в дослідженні спочатку брала участь група близько 50 пацієнтів. До кінця дійшло близько 30 учасників. Інші відмовились.

"Всі хворіли по-різному: хтось безсимптомно або зовсім легко, хтось важко та в лікарні, хтось навіть в реанімації. Розбіг віку досить широкий: від 19 до 68 років", - зазначив Дубровський.

Він поділився результатами свого дослідження:

  • Після перенесеного COVID-19 гуморальний імунітет сформувався приблизно у 80%. Інші 20% не продемонстрували появу антитіл, але також одужали без проблем. Все більше уваги приділяється потужному Т-клітинному імунітету. Ця важлива ланка імунного захисту вже докладно описана в багатьох наукових виданнях.
  • Антитіла G мають досить високий титр вже на 12 добу після початку захворювання. З 16-18 доби можливо діагностувати максимальний рівень антитіл, який тримається таким до 80-90 дня від початку захворювання. Навіть на 150 день антитіла знизились всього на 10% і продовжують реєструватись на дуже високому рівні. 5 місяць від одужання пройшов, а антитіла на місці.
  • Жоден з контрольної групи не захворів повторно! А це вже завершився 5 місяць від початку захворювання!
  • На рівень сформованих антитіл класу G  не впливає вік.
  • Рівень специфічних гуморальних антитіл класу G не залежить від тяжкості перебігу захворювання.
  • Наявність супутніх захворювань, таких як артеріальна гіпертензія  та цукровий діабет, не вплинуло на формування імунної відповіді.

Лікар повідомив, що наразі дослідження продовжується та анонсував оприлюднення нових даних.

Нагадаємо, раніше київський лікар-інфекціоніст Євген Дубровський спрогнозував, що пандемія закінчиться, однак коронавірус COVID-19 нікуди не дінеться і стане ще однією сезонною інфекцією

Читайте також: Україна на карантині до 31 жовтня: Що відбувається (ХРОНІКА)

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"