Канал Коломойського відмовився запрошувати на ефір представників МОЗ: Степанов відреагував на фейки

Представників Міністерства охорони здоров'я не запросили на ефір 1+1, одного з найпопулярніших у Україні телеканалів, на програму присвячену питанням боротьби з коронавірусом
 

Канал Коломойського відмовився запрошува…

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, передає Depo.ua.

Він зазначив, що переглянув вчора ввечері ефір програми "Право на владу" та має низку зауважень.

"Викликало здивування, що представників МОЗ не запросили взяти участь у цій програмі. Більше того, після того, як ми побачили анонс і що тематика стосується COVID-19, прес-служба МОЗ зв'язалася з програмою та повідомила, що ми готові взяти участь, відповісти на запитання. На що Міністерству охорони здоров'я було відмовлено щодо участі у цьому ефірі. Але це вже питання журналістських стандартів", – сказав Степанов. 

Він додав, що на програмі було піднято багато питань, які турбують наших громадян, однак "було сказано багато неправди, фейків". Тому Степанов вирішив відповісти на ті запитання, які були підняті у цій програмі: 

1. В Україні існує велика проблема з киснем. Набито у нас є всього дві-три компанії, що мають ліцензію на поставку медичного кисню. 

Це неправда. У нас 16 виробників, які мають відповідну ліцензію на постачання медичного кисню. Більш того, МОЗ зацікавлене в тому, щоб кількість виробників медичного кисню тільки збільшувалась. 

2. Було сказано, що нібито пів року у МОЗ розглядаються документи від двох виробників кисню у місті Одесі, яке на сьогодні нібито має труднощі з поставками кисню. 

Це неправда. Одеський припортовий завод, як один із постачальників, не звертався до МОЗ за отриманням ліцензії. Планує це зробити. Я розмовляв іже вночі з директором заводу. І одразу, як подадуть ці документи, вони терміново будуть розглянуті. Наступний виробник компанія "Кріопром", яка звернулася тільки 7 жовтня, тобто позавчора, за отриманням цієї ліцензії. Якщо вони відповідають всім вимогам щодо медичного кисню, то дуже швидко отримають цю ліцензію. 

Деякі наші "експерти" говорять, що треба скасувати поняття медичного кисню і дозволити використовувати технічний кисень. Це ніколи не буде зроблено. Тому що медичний і технічний кисень відрізняються. Медичний кисень – це лікарський засіб, який використовується для лікування людини, і він повинен відповідати певним стандартам. І це не тільки українська практика, а світова. Бо йдеться про здоров'я і життя громадян. Якщо використовувати технічний кисень, то це небезпечно саме для життя. Більш того технічний кисень є вибухонебезпечним. Більше того, Україна на сабі це перевірила, коли у 2010 році саме застосування технічного кисню всупереч встановленим правилам у лікарні міста Луганська стався вибух, при якому загинули люди у реанімаційному відділенні. 

3. Дуже живо обговорювалась тематика щодо тестування, особливо людьми, які ще в березні словосполучення як ПЛР-тести не чули. Говорилося, як можна дуже швидко наростити кількість саме ПЛР-тестувань. 

На початку епідемії ми отримали практично повністю зруйновану систему лабораторних центрів МОЗ … Ми робили 200 тестів на добу. Ми відкрито сказали громадянам про стан речей та як будемо нарощувати можливості … Зараз ми робимо 32-35 тисяч ПЛР-тестів, і до шрудня місяця ми збільшимо до 50 тисяч тестувань на добу методом ПЛР. Ми дуже хочемо тестувати 100 тисяч, 200 тисяч, але країни, які роблять таку кількість тестів - Франція та інші – вони на відміну від України не руйнували свої лабораторні центри, не припиняли їх фінансувати. Там інша база, але я впевнений, що ми вийдемо на європейський рівень. 

У разі зростання кількості хворих у певному регіоні, ми відвозимо зразки у інші регіони, де є потужності для тестування. Також зараз на світовому ринку з'явилися нові тест системи, в тмоу числі один з українських виробників проходить сертифікацію. 

4. Нібито МОЗ приховує якусь статистику. 

Це неправда. Вчора навіть говорилося, що ми "накручуємо" цю статистику, щоб когось залякати. На відміну від цих фантазій, МОЗ кожного ранку розповідає, що саме і як відбувається. В тому числі і щодо кількості летальних випадків. Розкажу, у який спосіб вони рахуються. Всі без виключення пацієнти, які померли і у яких був встановлений діагноз COVID-19, потрапляють у цю статистику. Ті люди, у яких прижиттєво не було встановлено COVID-19, але які мали пневмонію і померли, під час розтину обов'язково робиться тестування. Якщо є вірус, вони також потрапляють у статистику. Ми робиом це максимально відкрито. Так само відкрито ми говоримо і про кількість лікарняних ліжок. 

5. Пролунало питання, що держава не сплачує 300% заробітної плати медичним працівникам, які працюють з COVID-19. 

Це неправда. У повному обсязі ми виплачуємо ці кошти кожного місяця. Була затримка під час укладання договорів в кінці квітня і ми відверто про це говорили. НСЗУ уклала ці договори і виплатила всі кошти. 

Нагадаємо, протягом минулої доби в Україні виявили 5 804 нових випадків інфікування коронавірусом COVID-19. Це найбільший показник добового приросту хворих від початку епідемії в Україні.

Читайте також: Позиція програми "Право на владу" щодо заяви Міністра охорони здоров’я Максима Степанова

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme