Стало відомо, що бійці ЗСУ можуть забрати після демобілізації

У Міністерстві оборони розповіли, що можна забрати бійцям Збройних сил України після демобілізації та які документи повинні отримати
Depo.Життя
5 квітня 2016 14:49
ФОТО: depo.ua

Про це на брифінгу повідомив начальник центрального управління речового забезпечення тилу Збройних Сил Юрій Гусляков, передає depo.ua.

"У 2016 році при звільненні в запас військовослужбовці повинні здавати на десять предметів менше, ніж у минулому році: кашкет польовий, шапка зимова, шапка-феска, літній польовий костюм, куртка утеплена і утеплені польові штани, натільна білизна та теплу білизну, черевики з високими берцями і речовий мішок тепер видаються військовослужбовцям в особисте користування", - розповів Гусляков.

За його словами, відповідно цими словами бійці СЗУ звільняються в запас і на склад військової частини не здають.

У ЗСУ зазначають, що здається тільки інвентар з терміном служби більше двох років: спальний мішок, бронежилет, захисний шолом, казанок, фляга, гумові чоботи, окуляри і розвантажувальна система.

Крім того, при звільненні в запас військовослужбовці повинні отримати комплект документів, який включає в себе військовий квиток із записами про участь в боях.

Згодом ця інформація необхідна, наприклад, при оформленні пенсій, оскільки стаж в зоні АТО йде місяць за три.

Крім того, військовослужбовці протягом п'яти днів повинні стати на облік у військовому комісаріаті. Фінансові розрахунки з військовими проводяться в день звільнення в запас. У разі поранення в зоні АТО військовий повинен забрати з собою документи з медичних пунктів.

"Надалі він буде їх використовувати при можливих оформленні інвалідності або проходженні медико-санітарної комісії", - сказав Голота.


У Мінобороні додали, що військовим при демобілізації також видається службова характеристика для подальшого працевлаштування. Усі демобілізовані військовослужбовці мають право на відшкодування вартості проїзду із зони АТО до місця проживання.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя