Стала відома фатальна причина раку

Медики з Нової Зеландії зв'язали вживання алкоголю навіть у малих дозах з високою ймовірністю смерті від раку в похилому віці
Depo.Життя
29 червня 2016 09:20
ФОТО: depo.ua

Присвячене цьому дослідження опубліковано в журналі Drug and Alcohol Review, коротко про неї повідомляє Отагський університет, передає depo.ua з посиланням на сайт каналу "24".

"Близько 60% всіх випадків, пов'язаних зі смертю через рак в Новій Зеландії, викликаного вживанням алкоголю, припадає на жінок, які страждають через рак молочної залози. За нашими оцінками, 71 смертельний випадок раку молочної залози в 2007 році і 65 – в 2012 році були пов'язані з вживанням алкоголю, а близько третини з них відбулися навіть тоді, коли в день вживалося менше двох порцій", – зазначив співавтор дослідження.

Він підкреслив, що вживання алкоголю навіть у невеликих (які вважаються прийнятними) дозах призводить до ризику розвитку раку. Якщо жінки в основному страждають від раку молочної залози, то чоловіки гинуть від інших видів онкологічних захворювань (раку ротової порожнини, глотки, стравоходу, гортані і печінки).

У своєму дослідженні вчені провели метаананаліз декількох десятків міжнародних робіт, присвячених з'ясуванню причин смертності через рак, і розглянули отримані дані стосовно Нової Зеландії.

Медики відзначають, що найвища смертність від раку через вживання алкоголю спостерігається у маорі (корінний народ країни). У середньому захворювання забирає у людини 10,4 року життя. Всього на онкологію, пов'язану з вживанням алкоголю, припадає близько 4,2% смертей після 80 років.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя