Amnesty International засудила повільне розслідування справи Майдану

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International  вважає, що Україна повільно розслідує справу Майдану 

Про це заявив старший директор офісу генерального секретаря Amnesty International Колм О'Куанахайн під час свого візиту до Києва, інформує Depo.ua з посиланням на ТСН.

"Масштаб порушень прав людини, скоєних під час Євромайдану, був далеко за межами того, з чим могла впоратися українська система кримінального судочинства, не кажучи вже про її загальну неефективність. Більше того, система чинила опір і перешкоджала правосуддю замість того, щоб притягти до відповідальності в судовому порядку колишніх і нинішніх співробітників правоохоронних органів, відповідальних за розстріли протестувальників", - вважає він.

На думку О'Куанахайна, п'ять років - це більш ніж довгий термін з точки зору відновлення справедливості.

"Для більшості жертв, які постраждали від рук української поліції, справедливість як і раніше не доступна. Політики давали гучні обіцянки, виголошували гучні слова, але час і факти говорять самі за себе. Доти, поки всі відповідальні, включаючи тих, хто віддавали накази, не будуть притягнуті до відповідальності, справедливість не буде відновлено", - додав він.

Нагадаємо, 19 лютого начальник управління спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк заявив, що розслідування вбивств людей на Євромайдані у 2014 році не отримало необхідної допомоги і підримки від керівництва держави і правоохоронних органів.

За даними ГПУ, у рамках розслідування злочинів на Майдані нині оголошені підозри 442 особам, при цьому щодо них є лише 52 рішення суду.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook