Спонсор "ДНР" фінансує Держкіно в Каннах, - ЗМІ

ЗМІ припускають, що підозрюваний у фінансуванні бойовиків "ДНР" Ігор Янковський проспонсорував бізнес-ланч в рамках Каннського фестивалю
Depo.Життя
20 травня 2016 16:51
ФОТО: depo.ua

Про це йдеться в матеріалі на сайті Публічні люди, передає depo.ua.

За даними видання, кілька днів тому провідні українські ресурси навперебій висвітлювали "успішну світську подію" - бізнес-ланч для українських і зарубіжних кінопродюсерів, який проходив в рамках Каннського кінофестивалю. Головні герої події - глава Держкіно Пилип Іллєнко та Ігор Янковський, який називає себе меценатом і людиною, який вже багато років підтримує український кінематограф.

"Як відомо, Іллєнко представляє державну структуру "Держкіно", тому цілком логічно припустити, що спільний захід було організовано в основному, за рахунок українських платників податків. Глава Держкіно наголошував на важливості проведення таких зустрічей для вітчизняного кінематографа, і всіляко дякував бізнесмену і меценату Ігорю Янковському, завдяки старанням та сприяння якого, як він стверджував, стало можливим проведення цієї зустрічі", - наголошується в статті.

При цьому видання підозрює, що Янковський співпрацює з "ДНР".

"Реалізовувати "сміливі проекти" сім'ї Янковських в Україні не звикати. Так, його батько Микола Янковський, який є власником підприємства "Стіролбіофарм", зміг, судячи з відео та наявних документів, непогано налагодити бізнес і в "ДНР". Роботу підприємства, очолюваним Янковським, заохотив навіть один з ватажків "ДНР" Денис Пушилін. Він наголосив на важливості заводу для бойовиків(!) і заявив, що "Стіролбіофарм" платить податки в так званий "бюджет "ДНР". Заради справедливості, слід зазначити, що за цим фактом СБУ порушила кримінальну справу за статтею "Фінансування тероризму", - пише видання.

"Підприємство "Стіролбіофарм" працює на базі хімічного комбінату "Стірол", який також раніше належав Миколі Янковському. У 2010 році Янковський продав комбінат олігархові Дмитру Фірташу, однак зберіг контроль над фармацевтичним виробництвом. А що ж наш "меценат" Ігор Янковський? Відзначають, що з початку 2000-х він займався реалізацією продукції через мережу офшорних компаній (національна особливість українського бізнесу) і в останній рік володіння компанією "Стірол" навіть очолив підприємство. Але компетентні органи чомусь не цікавило ...", - наголошується в статті.

"Зрозуміло, що цьому сприяла дружба з Януковичем, саме вона дозволяла роками порушувати закон і давала можливість красти з бюджету. Чи потрібно сумніватися, що справи у Ігоря Янковського тепер пішли непогано. Він може собі дозволити величезний особняк в Нью Йорку за 22 мільйони доларів, бочку вина на аукціоні Christies за 270.000 доларів у Карли Бруні. Зрозуміло, що час зараз важкий і чиновники від кіно раді будь-якій допомозі, але, як нам здається, принцип "гроші не пахнуть" не повинен працювати, коли мова йде про культуру. Хоча б тому, що на рахунку "ДНР" тисячі життів і не скоро забудеться обличчя горлівського депутата Володимира Рибака, у якого, до речі, був вибір, але він йшов до кінця", - резюмує автор.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя