Спалах інфекції на Одещині: госпіталізовано 405 людей

В Ізмаїлі з початку спалаху в результаті кишкової інфекції госпіталізовано 405 людей
Depo.Життя
20 червня 2016 11:55
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив на своїй сторінці у "Фейсбуці" мер Ізмаїла Андрій Абрамченко, передає depo.ua.

"За минулу ніч у лікарні міста і району надійшло шестеро людей (двоє дітей і четверо дорослих). За станом на ранок понеділка, в стаціонарах міста і району перебуває 219 осіб. Усього з початку спалаху госпіталізовано 405 осіб", - написав Абрамченко.

Він зазначив, що ситуація пішла на спад.

За даними мера міста, сьогодні під охороною - території відпочинку біля водоймищ Лебяже озеро, обвідний канал біля морвокзалу, а також територія біля діорами:

"Причина – на поверхні водоймищ знаходяться кишкова паличка, ротавірус і норовірус. Особливо підкреслю: у висновках фахівців зазначено, що всі аналізи водопровідної води на бактерійну складову давали негативний результат", - зазначив Абрамченко.

Він повідомив, що з метою профілактики вирішено провести гіперхлорування мереж водопостачання - у зв'язку з тим, що норовірус і ротавірус стійкі до тієї дози хлору, яка застосовується для стандартного знезараження води.

"За шість годин до початку цих робіт населення міста Ізмаїла буде попереджено – з тим, щоб зробити необхідний запас води. Водою в побутових цілях зараз користуватися можна – після обов'язкового кип'ячення. Овочі і фрукти перед вживанням слід мити з господарським милом і обдавати окропом", - рекомендує мер.

Нагадаємо, в Ізмаїлі стався спалах гострої кишкової інфекції. За даними влади міста, станом на 19 червня в лікарні міста потрапили 336 людей.

Причиною спалаху назвали мікс-інфекцію: у взятих для аналізу пробах виявлені збудники ротовірусної інфекції, норовірусної інфекції і кишкової палички.