Союз журналістів Росії не ризикнув стати на захист кримських журналістів

Союз журналістів Росії прокоментував допити журналістів в Криму
Depo.Життя
19 квітня 2016 22:03
ФОТО: depo.ua

Організація виступає проти цензури, однак, тут вважають, що "крапку повинен ставити суд", передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

"Ми виступаємо проти цензури в якій би формі вона не проводилася - чи то тиск на журналістів, чи то спроба закрити ту чи іншу редакцію. У тому числі ми завжди відрізняємо цензуру від злочинів, тих чи інших порушень Кримінального кодексу. Це позиція Спілки журналістів Росії", - сказав секретар Союзу Тимур Шафір.

Голова організації на офіційному сайті Союзу журналістів Росії (СЖР) зазначив правову складову питання.

"Крапку в таких справах повинен ставити суд. Союз журналістів стежитиме за розвитком ситуації навколо цієї кримінальної справи", - зазначив голова СЖР Всеволод Богданов.

Нагадаємо, вранці 19 квітня підконтрольний Росії прокурор Криму Наталія Поклонська заявила про порушення кримінальної справи щодо кримського журналіста за статтею російського законодавства про "сепаратизм" за публікації в ЗМІ. Імені та прізвища журналіста Поклонська не називала. Пізніше стало відомо, що мова йде про журналіста Миколу Семену.

Адвокат Еміль Курбедінов розповів про проведення обшуків і затримання ще двох журналістів в Криму.

У російській прокуратурі Криму повідомили про слідчі дії щодо низки журналістів, у яких пройшли обшуки 19 квітня.

За інформацією ЗМІ, обшуки 19 квітня пройшли по семи адресами - в Сімферополі, Ялті та Севастополі.

Пізніше Миколу Семену відпустили під підписку про невиїзд.

Голова Незалежної медіа-профспілки України Юрій Луканов назвав обшуки у кримських журналістів 19 квітня тиском на вільну пресу. Він повідомив, що НМПУ вже готує заяву-звернення до міжнародних організацій з проханням вплинути на ситуацію.

Міністерство інформаційної політики України готує звернення до правоохоронних органів України, міжнародні організації, в тому числі представнику ОБСЄ зі свободи ЗМІ Дуньї Міятович, в зв'язку з обшуками і затриманнями кримських журналістів у Криму 19 квітня.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя