Сонячне затемнення 2 липня: Коли і як на нього дивитися

У вівторок, 2 липня, о 22:17 за київським часом в одинадцятому градусі знаку Рак відбудеться повне сонячне затемнення

Це явище можна буде спостерігати на власні очі лише в деяких країнах Південної Америки, проте свій вплив воно буде здійснювати і на українців, передає Depo.ua.

Сонячне затемнення почнеться о 12:23 за Тихоокеанським часом (22:23 за київським). Українці зможуть спостерігати за сонячним затемненням 2 липня онлайн.

Наприклад, чилійська обсерваторія Cerro Tololo національного наукового фонду буде показувати цю подію в прямому ефірі, використовуючи веб-сайт музею Сан-Франциско Exploratorium. Для зручності користувачів смартфонів було випущено окремий додаток для iOS і Android для спостереження за сонячним затемненням онлайн.

Всупереч забобонам, повне сонячне затемнення є приводом для свята в наукових колах, оскільки є рідкісними явищем, адже відбувається воно в середньому кожні 360 років в будь-якому конкретному місці Землі. Однак в наше століття глобального інтернету людині не потрібно чекати, коли в її регіоні пройде сонячне затемнення – тепер вона може спостерігати за цією подією з будь-якої точки світу онлайн зі смартфона, передає "Сегодня".

Нагадаємо, у липні на українців чекає коридор затемнень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна