Солошенка намагались підкупити кацапським громадянством

Звільнений з російського полону Юрій Солошенко розповів про деталі перших днів після затримання на Росії
Depo.Життя
17 червня 2016 12:16
ФОТО: depo.ua

Про це він розповів у інтерв'ю "Українській правді", передає depo.ua.

"Приймайте російське громадянство, і вас переведуть у статус свідка. Ми не за вами стежили, а за Колеговим. Ви ж знаєте, у нього така посада, він завжди під нашим наглядом був. Ви ніби як попутно. Якщо ви приймете громадянство, ми переведемо вас у статус свідка, будете під захистом закону Росії про захист свідків ". Ну, я, природньо, не погодився", - розповів Солошенко.

Нагадаємо, російські силовики затримали Юрія Солошенка 5 серпня 2014 року. Під час затримання у нього вилучили 6 тис. доларів США, які, на думку російських слідчих, мали бути витрачені на придбання секретних виробів. Також Солошенка звинуватили в тому, що він завербований "фашистським режимом" та збирався вивозити з російського заводу секретне обладнання на вантажному автомобілі. 

Він утримувався в Лефортовській тюрмі. 14 жовтня 2015-го Московський міський суд засудив Солошенка до 6 років за "шпигунство".

16 грудя 2015 року, незважаючи на 73-річний вік, Солошенка етапували до колонії, де у нього виявили рак.

14 червня відбувся обмін незаконно засуджених на Росії українців Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка за схемою 2х2 на одеських журналістів - Олену Гліщінську та Віталія Діденка, організаторів та активних учасників так званої "Народної ради Бессарабії".

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя