Сьогодні юдейський Новий рік - Рош Ха-Шана

Свято, яке називають "єврейським Новим роком" відноситься до числа найбільш важливих іудейських свят і пов'язане з багатьма символічними обрядами

Рош Ха-Шана з івриту перекладається як "голова року", і розпочинається в перший день місяця тишрей, передає depo.ua.

Привітати іудеїв можна словами "Шана това уметука", що з івриту на російську перекладається як "Доброго і солодкого вам року".

Одним із звичаїв Рош Ха-Шана є обряд трубления в шофар — спеціальний інструмент, виготовлений з баранячого рогу. Сурмлять в шофар в синагозі під час ранкової молитви, сто разів у кожен з двох днів свята.

Під час вечірньої трапези, першої трапези Рош Ха-Шана, прийнято їсти солодке, не їдять горького і солоного. Всі страви вечірньої трапези символізують достаток, який очікують у наступному році. На стіл подається риба — символ родючості; голова барана (або риби) — знак першості, успіху і процвітання; овочі та фрукти — в надії на рясний урожай; морква — кружечки за формою і за кольором нагадують золоті монети, кругла солодка хала з родзинками — щоб рік приніс здоров'я і достаток; жирне м'ясо і різні делікатеси. На початку трапези всі з'їли по шматку хали, а потім шматочок яблука, попередньо вмочивши його в мед — щоб рік був "солодким" і щасливим.

Рош Ха-Шана прийнято також їсти гранат, який повний зернятками. При цьому кажуть: "Дай Бог, щоб заслуги наші помножилися, наче зернятка граната".

Після Рош Ха-Шана, згідно традиції, десять днів, від початку Рош Ха-Шана до Йом-Кіпура (Судного дня) — час, коли Бог судить весь світ і виносить вирок: кому жити, а кому померти. Цей час називають "Страшними днями" або "Дні трепету". В цей час євреям наказано проаналізувати свої вчинки за весь попередній рік і покаятися в гріхах. В ці дні прийнято вітати один одного побажанням бути вписаним в "Книгу Життя", куди Всевишній записує імена праведних, яким судилося прожити наступний рік.

В Україну на Рош Ха-Шана з'їжджаються паломники-хасиди для відвідування могили духовного лідера брацлавських хасидів цадика Нахмана.

Євреї, які представляють рух хасидизму, вважають своїм обов'язком побувати хоча б раз у своєму житті на могилі цадика Нахмана. Вони також вважають, що якщо вони зустрінуть Новий рік Рош Ха-Шана біля його могили, то наступний рік буде дуже щасливим для них. Вони приїжджають в Умань цілими громадами, разом з дітьми. Деякі хасиди щорічно відвідують Умань.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme