Сьогодні - Всесвітній день свободи преси

3 травня у світі відзначають Всесвітній день свободи преси
 

Фото - Центр інформації про права людини

День відзначається, починаючи з 1993-го року, з ініціативи Генеральної конференції ЮНЕСКО за підтримки Генеральної Асамблеї ООН, інформує Depo.ua.

 

Саме 3 травня 1991-го року в столиці Намібії була підписана "Віндхукська декларація", у якій містився заклик до урядів держав усього світу забезпечити свободу преси та її демократичний характер.

 

Цього року головне святкування Всесвітнього дня свободи преси проходить в Аддіс-Абебі (Ефіопія) з 1 по 3 травня. Загальна тема заходу – "Медіа для демократії: журналістика та вибори в часи дезінформації".

 

Окрім того, до Всесвітнього дня свободи преси міжнародна організація "Репортери без кордонів" публікує щорічну доповідь – Індекс свободи преси. Ця доповідь аналізує стан свободи преси та Інтернету у 180 країнах світу. Методологія укладення індексу базується на об'єктивних цифрах – кількість нападів, арештів, випадків цензури, кількості інших злочинів, та на оцінках міжнародних і місцевих експертів.

 

Цього року Україна посіла 102 місце. До першої п'ятірки лідерів увійшли Норвегія, Фінляндія, Швеція, Нідерланди і Данія. А закриває список Туркменістан.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна