Сьогодні в Україні починають видачу ID-карт

З 11 січня міграційна служба починає видачу паспортів громадянина України у вигляді пластикової ID-карти
Depo.Життя
11 січня 2016 10:12
ФОТО: depo.ua

Про це розповів голова Державної міграційної служби України (ДМСУ) Максим Соколюк, передає depo.ua.

Він підкреслив, що міграційна служба починає глибинну реформу, а тому усвідомлює, що в перші місяці можливі помилки. Тому створено представництво ДМС у "Фейсбуці", а також створена спеціальна електронна скринька (rd@dmsu.gov.ua) для пропозицій громадян щодо поліпшення роботи територіальних підрозділів.

Голова ДМСУ зазначив, що на першому етапі, до прийняття Верховною Радою законопроекту № 3224 "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу або її спеціальний статус". Новий документ буде оформлятися безкоштовно громадянам, що досягли 16-літнього віку і які оформляють паспорт громадянина України вперше.

"На сьогоднішній день близько 800 робочих станцій в 330 підрозділах міграційної служби по всій країні оснащені необхідним обладнанням", - зазначив Соколюк. У підрозділах, де такого обладнання немає, громадянам тимчасово будуть видаватися паспорти старого зразка (книжечка). Громадянам, які звертаються для оформлення паспорта громадянина України не вперше (наприклад, у зв'язку з втратою або псуванням), також до прийняття законопроекту №3224 будуть видаватися паспорти старого зразка.

Крім того, він зазначив, що для проведення процедури заміни старих паспортів у формі книжечок на ID-карти необхідно, щоб Верховна Рада прийняла урядовий законопроект №3224.

Разом із введенням ID-карток, міграційна служба буде здійснювати наповнення Єдиного державного демографічного реєстру - електронної бази даних, на основі якої буде здійснюватися ідентифікація осіб.

З досвіду європейських держав, процес документування громадян ID-картами триватиме 4-5 років, протягом 2016 міграційна служба розраховує видати більш 2 млн документів нового зразка. Після прийняття Верховною Радою законопроекту № 3224 міграційна служба зможе оформляти ІD-карти всім громадянам.

Обов'язкової заміни паспорта громадянина України на документ нового зразка не передбачено, отже громадянам немає сенсу поспішати з отриманням ID-карти.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя