"Снайпер столиці": Чому в Кличка вирішили постріляти на роковини Революції Гідності

Чи то у КМДА проникнув кремлівський троль, чи то апарат столичної влади настільки заіржавів, що не бажає помічати навіть очевидний абсурд

До 21 листопада - Дня Гідності і Свободи та, відповідно, роковин Революції, столична влада підготувала ряд заходів, серед яких - військово-спортивні змагання із вогневої підготовки "Снайпер столиці".

Українці обурені абсурдністю і блюзнірством заходу.

Деякі підозрюють, що ЗМІ брешуть, чекають першоджерело і, на жаль, знаходять.

Зокрема, на офіційному сайті Київської міської ради повідомляють, що на 21-30 листопада запланований вже ІІІ етап змагань.

"Це щорічні змагання, започатковані ще у 2005 з метою військово-патріотичного виховання, популяризації серед учнів спортивно-технічних і прикладних видів спорту. Організатори зазначають, що проведення таких змагань є одним із важливих та необхідних етапів у підготовці до майбутньої служби в ЗСУ, Нацгвардії та інших силових структурах", - йдеться у повідомленні.

Один з минулих етапів анонсувався на сайті Міноборони минулої весни. Організаторами стали Департамент освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради, Київський військовий комісаріат і Дніпровський районний спортивно-технічний клуб ТСО України.

Дата проведення одного з попередніх етапів - 21 грудня 2016. Власне, захід теж припадає на революційний період, але зазначена дата не знакова, тому і не настільки вражає.

У 2014-му "снайперів" нагороджували 16 грудня.

Наразі ж змагання вирішили вписати у загальну канву святкування - мовляв, "відстрілятися" одним махом і повернутися до рутини. Не зауважили, що в роковини Майдану, коли Україна оплакує розстріляну снайперами Небесну сотню, такий захід видається безпринципним театром абсурду. Не менш дивним, ніж влаштовувати шоу шахідів на 11 вересня у США.

В оголошенні таких змагань можна було б вбачати кремлівську диверсію, але для диверсії захід достатньо дрібний. А от для чиновників, які звикли автоматично виконувати задачі в режимі "здав - забув" та "не моє - не хвилює" історія - в самий раз.

Адже відмовитися від радянського пафосу - полум'яних промов, гучних слів і списку заходів, які не вміщаються на двох сторінках А4 - українські чиновники поки що не бажають. А змагання "снайперів" робить цей список більшим аж на один пункт.

Чомусь здається, що завдяки великому розголосу, дату змагань перенесуть. Та все ж, сам прецедент хвилює, адже пройшло вже п'ятий рік ми маємо іншу владу. І на Майдані боролися за краще. та на цьому прикладі видно, що апаратчики досі мізками застрягли в якомусь дикому "совку", а їхні звилини немов атрафовані.

ФОТО: УНІАН

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна