Смертельне полоскання носа: Як жінка підхопила бактерію, що з'їла її мозок

69-річна мешканка Сіетла померла через інфекцію, викликану бактерією Balamuthia mandrillaris. Мікроорганізм уразив її мозок. Можливим джерелом зараження вчені називають чайничок для полоскання носа

Жінка, яка страждала від хронічних нозальних інфекцій, користувалася спеціальним чайником для промивання носу. Практика не надто рідкісна з тією відмінністю, що, наприклад, українські отоларінгологи радять в таких випадках користуватися спринцівкою.

Тож через місяць регулярних промивань жінка помітила специфічний висип на носі. Дерматолог назвав банальну причину - вугрова хвороба. Втім, висип не зникав, до нього додалися судоми, і американка звернулася до лікаря, передає Depo.ua із посиланням на Vox.com.

Після обстеження хірург встановив жахливий діагноз: ураження бактерією, яка на момент звернення встигла перетворити значну частину мозку на криваве месиво.

Стан жінки погіршився, вона впала у кому та померла.

Зараження мікроорганізмом - явище відносно рідкісне. Бактерія живе у грунті та свіжій воді та може потрапити в організм через рану чи поріз. Втім, цього разу під підозрою виявився чайник для полоскання. Як з'ясувалося, жінка використовувала фільтровану воду замість стерильної, як це рекомендовано.

Спеціальні чайники здобули популярність у світі після шоу Опри Вінфрі у 2007-му, на якому гостьовий лікар нахвалив тоді ще незвичний гаджет.

І зрештою, частина лікарів переконує, що промивання носа - справді ефективний засіб для лікування хронічних застуд, алергії та синусальних інфекцій. Самі ж чайники, мовляв, абсолютно безпечні для тих, хто слідує інструкції.

Втім, у 2011-му двоє мешканців Луїзіани померли від енцефаліту, викликаного бактерією Naegleria fowleri. Люди купалися у прісній водоймі, тож спершу лікарі вирішили, що бактерія потрапила їм до носа саме таким чином.

Зазначимо, що підчепити інфекцію, проковтнувши трохи води, неможливо, бо кислота у шлунку знищить бактерії. А от у носових ходах вони здатні вижити і дістатися до мозку.

Але пізніше з'ясувалося, що двоє використовували чайники для полоскання носа.

Зазначимо, що у США таких випадків наразі всього три, а в Україні про них і геть невідомо. Але ті, хто все ж таки підхопив рідкісні бактерії, мають низькі шанси на одужання.

Тож лікарі рекомендують уважно слідувати інструкції. Використовувати воду, кип'ячену протягом чотирьох-п'яти хвилин, або ж куплену в аптеці дистильовану чи стерильну воду. Сам чайник необхідно уважно мити тією ж самою рідиною до та після полоскання.

Краще ж взагалі відмовитися від девайсу, адже половина медиків запевняє, що полоскання хоч і дозволяє тимчасово зменшити набряк, із самою проблемою не бореться.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна