Служити або піти варити каву: Чи припиниться відтік кадрів з ЗСУ

1 лютого військовослужбовці ЗСУ отримають грошове забезпечення на 30% вище і мінімальна зарплатня військового становитиме не менше 10 тисяч гривень

Служити або піти варити каву: Чи припини…

Журналісти Depo.ua порівняли підвищену заробітну платню військовослужбовців ЗСУ із зарплатами в інших галузях.

Начальник Генштабу ЗСУ Віктор Муженко в середині минулого року зазначав - через проблеми, зокрема матеріальні, зі Збройних сил України звільняються кадри. Що може негативно позначитися на боєздатності армії. За статистикою, більше 10 тисяч військовослужбовців пішли з лав Збройних сил України через низьку заробітну плату за перші місяці 2018 року, та ще майже 20 тисяч планували звільнитися до кінця року.

В коментарях Depo.ua більшість військових зазначала - не ризик для життя і не складність роботи, а зарплатня, разом з бюрократією, ставленням керівництва, тощо (вони називають це "армійський долбо…бізм"), є причиною рішення не подовжувати контракт із ЗСУ

"Наші дослідження показують, що базовим грошовим забезпеченням для військовослужбовця мають бути 15 тис. грн. У нас зараз 7 тис. грн, ця цифра має зрости щонайменше удвічі. Тоді це буде достойний рівень матеріальної компенсації за всі ті незручності та те напруження, яке вони відчувають", – казав Муженко.

Він зазначав, що на ситуацію в зоні АТО це не впливає, адже там виплати більші. Хоча, коли боєздатний підрозділ виводять з нулів на ППД, до них повертається "тилова" зарплатня, в купі з вищезгаданим "долбо…бізмом". Саме тоді і приймаються рішення кинути все це і повернутися в цивільне життя.

В бюджеті на 2019 рік на безпеку та оборону України закладено 212 млрд грн. Із них майже 112 млрд грн буде спрямовано на зарплати військовослужбовців і поліцейських, 30,2 млрд грн – на розвиток озброєння і військової техніки, 1,8 млрд грн – на житло для військових. Тож тепер, як розповів міністр оборони України Степан Полторак, зарплати в військових будуть на 30% більші. При цьому військові, які перебувають на передовій, отримуватимуть, як і раніше, доплату в 10 тисяч гривень на місяць, а також 4,5 тисяч гривень на місяць - в інших районах проведення операції Об'єднаних сил.

Середній розмір грошового забезпечення в 2019 році контрактника сухопутних військ складе 11,3 тисяч, молодший офіцер отримуватиме 15,9 тисяч, повідомив начальник управління соціального забезпечення та тарифікації департаменту фінансів Міністерства оборони В'ячеслав Салахов.

В прес-службі 72 ОМБр ім. чорних Запорожців порахували, скільки тепер отримуватиме військовослужбовець, в залежності від посади і звання. Без бойових нарахувань.

Ми ж на основі цих даних порівняли зарплатні військових на різних посадах і цивільних різних професій.

Гранатометник = маршрутник, касир і баріста

Водії, гранатометники, командири відділень отримуватимуть 10-11 тисяч гривень.

Таку ж зарплатню отримують наразі в Україні лікарі (сімейні лікарі після медичної реформи), водії маршрутних таксі, касири в супермаркеті, баріста, кур'єра в службі доставки

Командир танку = держслужбовець, таксист і журналіст

Командири танків, бойових машин, головні сержанти взводу і роти отримуватимуть грошове забезпечення в розмірі від 11 100 до 11 600 гривень.

Майже такий самий рівень зарплат в держслужбовця, таксиста, журналіста, машиніста, продавця-консультанта в магазині, піццайоло, аніматора, масажиста і парикмахера.

Комвзводом = тренер, айтішник і прораб

Військовослужбовець, який командуватиме взводом (це 15-45 підлеглих) отримуватиме близько 14 тисяч гривень. На таку ж зарплатню сьогодні можуть претендувати початківець в сфері ІТ, програміст 1С, фахівець зі страхування, шеф-кухар, прораб, кравець-закрійник, митник, тренер в тренажерному залі і обвалювальник м'яса.

Комроти = тренер, прокурор і перекладач з китайської

Командир роти (80-150 підлеглих) отримуватиме більше 15000 гривень, так само як і військовий лікар. Зарплатня у військових лікарів тепер мінімум на третину вища від цивільних колег, які працюють в не приватних лікарнях – 15000 гривень. На ринку праці на такі ж гроші може розраховувати лікар в приватній клініці, керівник відділу продажів, ветеринарний лікар, прокурор, реабілітолог, керівник відділу кадрів і професійний перекладач. Наприклад – з китайської (середня 17 000 по Україні).

Комбат = актор, монтажник і ювелір

Командир батальону (приблизно – 300-800 підлеглих, командують такими підрозділами вже старші офіцерські звання) та його заступник отримуватимуть 17500-18500 грн. Таку ж зарплатню на сайтах з пошуку працівників пропонують акаунт-менеджеру, будівельнику-каменяру, водію-охоронцю, актору-фотомоделі, монтажнику сантехнічних систем та ювеліру

Командир полку = шеф-кухар, стоматолог і головбух

Командир полку (1000-5000 підлеглих) отримуватиме 21300 гривень, якщо знаходиться не в зоні бойових дій. В такому ж мирному місті таку зарплатню отримують веб-дизайнери, стоматологи в приватних кліниках, головні бухгалтери, шеф-кухарі і керівники підприємств

Комбриг = народний депутат, телеведучий і продюсер

Командир бригади (від однієї до 8 тисяч підлеглих) та його заступник отримуватимуть від 24 до майже 25 тисяч гривень. Таку ж зарплату в Україні мають народні депутати, очільники департаментів і підприємств, виконавчі продюсери і телеведучі.

В своєму дослідженні ми враховували переважно столичні зарплати, які пропонуються на сайтах з пошуку роботи і робітників. Звісно, будь-яка зарплатня, і в військових і в цивільних залежить ще від купи складових, тому це така собі "середня температура по лікарні". Тим паче, що ми враховуємо зарплатню військових без бойових виплат.

Військовий на передовій з лютого отримуватиме зарплатню приблизно від 20 до 35 тисяч гривень, і крім того – речове і харчове забезпечення, пільги. Тож, якщо потрапити в підрозділ до адекватного керівника, не пиячити і не створювати зайвих проблем, можна заробляти непогані за українськими мірками гроші.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme