Скрипін готовий віддати частину грошей Громадському, але не ім’я

Український журналіст та автор створення "Громадське ТБ" Роман Скрипін відповів на звинувачення в "нецільовому витрачанні" коштів, які проект отримав в якості пожертвувань на подальший розвиток
Depo.Життя
19 січня 2016 16:46
ФОТО: depo.ua

Про це Скрипін написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

"Друзі! Сьогоднішня заява Наглядової Ради" Громадського ", яке перевело давні і непрості внутрішні процеси в публічну площину, вимагає відповіді з мого боку", - почав він.

"Так, дійсно є ряд питань по PayPal, на який збиралася допомогу проекту" Громадське ". Ми його починали в той час, коли в країні президентом був Янукович. Диверсифікація надходжень для організації та огородження їх від зовнішніх впливів були моїми завданнями на той момент. Якби в один прекрасний день "Громадському" заблокували рахунки, то на всяк випадок був би задіяний ресурс PayPal. Ось і вся логіка ", - пояснює Скрипін.

"Зі свого боку хотів би повідомити, що сам рахунок був відкритий ще в 2010 році в цілком легальний спосіб через реєстрацію підприємства в Чеській Республіці. Оскільки і тоді і зараз PayPal не може повноцінно працювати в Україні, потрібен був рахунок за кордоном. Відкрити його я міг лише на своє ім'я. Про це знали мої колеги і ніхто не висловлював проти ", - продовжує журналіст.

"Мені прикро, що тепер серйозні звинувачення звучать лише через домислів і фантазій шановних членів Наглядової ради. З іншого боку, добре, що в результаті наполегливої роботи над новим статутом та впровадження системи максимальної прозорості цей новостворений орган звернув свою увагу на питання платіжних систем та монетизації Youtube. Так, дійсно, було б добре знайти вирішення цього, щоб не потрапляти в халепу ", - попереджає Скрипін.

За словами журналіста, лист з проханням передати звітність і стан рахунків до 15 січня включно він отримав лише в останній день.

"Я зв'язався з головою організації Наталією Гуменюк і домовився на зустріч у вівторок, 19 січня. Я прийшов на неї не з порожніми руками, а з проектом протоколу, який дозволяв чітко зафіксувати дефініції, терміни і відповідальність сторін. Але Наталя відмовилася підписувати документ і на прощання показала вже відому заяву Наглядової Ради ", - ділиться подробицями зустрічі Скрипін.

"Хоча деякі нюанси ми встигли обговорити. Зокрема: всі акумульовані кошти не витрачалися в особистих цілях, не були розтрачені. Певні витрати, звісно, є. Але вони стосуються реалізації проекту. І на це є підтвердження." Крім того, я висловив готовність практично негайно перерахувати більшу частину коштів на будь наданий рахунок, але він повинен бути не в Україні. Оскільки я є резидентом України і не можу перераховувати валютні кошти в Україні. ", - Захищається журналіст.

"Я зі свого боку пообіцяв звести баланс залишків і перерахувати їх. Тому що рахунок сам по собі вимагає обслуговування, стягуються банківські та інші обов'язкові платежі. Те ж саме стосується і рахунки PayPal, на якому теж були витрати для" Громадського ", хоча з виведенням грошей з нього справи йдуть набагато проще.Наталья пообіцяла надати рахунок, і я з нетерпінням чекаю досі ", - пише він.

"Зовсім дивною є ситуація з доменом hromadske.tv. На чому ґрунтується вимога віддати його в користування організації, якщо скрізь у світі ці питання вирішуються підписанням угоди купівлі-продажу або оренди. Тепер я точно нікому нічого дарувати не хочу. А деталі можна обговорити" , - висловлює готовність до діалогу Скрипін.

"Передаючи повноваження голови Наталії Гуменюк я передав печатку, контроль над рахунками документацію, ключі від сейфа, поставивши підпис під актом. Ніяких інших або додаткових вимог не висувалося. Хотів би попросити вибачення у глядачів, багатомільйонної аудиторії за те, що все це викотилося в публічний простір. Чому про це не говорили раніше? Очевидно, розуміючи пікантність ситуації і з міркувань безпеки ", - пояснює творець" Громадського ТБ ".

На думку Скрипіна, останні події є чиїмось планом по знищенню репутації "Громадського ТБ", як зразкового медійного проекту.

Читайте також: Соцмережі про скандал на "Громадському ТБ": Скрипін, сімейна заначка і чиє ім'я.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя