Скільки живуть коти та собаки: 7 цікавих фактів

Тривалість життя домашніх тварин, як і людей, постійно зростає. За даними дослідження стану здоров’я тварин Banfield за період з 2002 по 2012 рр., домашні коти в середньому стали жити на 10% довше, а собаки – на 4%. Відтак, актуальним стає питання не лише тривалості, а й якості життя наших улюбленців. Дізнайтеся, що ви можете зробити для того, щоб життя вашого кота чи собаки було довгим, здоровим та щасливим

Скільки живуть коти та собаки: 7 цікавих…

Поняття благополуччя домашньої тварини набагато ширше, ніж задоволення її базових потреб у їжі, воді, доступі до свіжого повітря та забезпеченні ветеринарної допомоги у разі гострої необхідності. Воно включає в себе дбайливу турботу, грамотний підбір раціону, профілактику захворювань, задоволення соціальних і поведінкових потреб кота чи собаки. Саме це дозволяє конкретній тварині прожити довше середньостатистичних показників. Юлія Романишина, експертка з наукових комунікацій Royal Canin, наводить цікаві факти про тривалість життя наших улюбленців, які повинен знати кожен власник.

1. Формула "помножити на 7" не працює!

Поширений стереотип "один рік життя домашньої тварини дорівнює семи людським рокам" не відповідає дійсності. Насправді, наукового методу для точного розрахунку віку тварини у перекладі на людські роки не існує. Проте достовірно відомо, що собаки різного розміру дорослішають по-різному. Візьмемо для прикладу 6-річного німецького дога та чіхуахуа такого ж самого віку. Перший вже увійде у фазу зрілості, в той час як чіхуахуа все ще належатиме до категорії "дорослий собака". Це пов’язано з тим, що представники середніх і маленьких порід дорослішають швидше і, загалом, живуть довше, ніж великі та гігантські породи. Відповідно, у 6-річних дога та чіхуахуа будуть різні потреби у ветеринарному догляді, харчуванні та фізичній активності.

З котами розрахунки трохи простіші.  Експерти загалом погоджуються, що перші два роки котячого життя дорівнюють першим 25 рокам людини. Після цього кожний додатковий рік кота відповідає приблизно 4 рокам людини.

Такса і кіт

2. У котів вікові зміни майже непомітні

В той же час наздогад визначити, скільки років незнайомому котові – 7 чи 11 – буває не так вже й легко. Це пов’язано з тим, що вікові зміни у котів дуже малопомітні. Senior може виглядати та поводитися як молода тварина – через це ми можемо забувати про те, що літня тварина потребує особливого ставлення.

3. Помирають не від старості

Від віку як такого ніхто не помирає – тварини, як і їхні господарі, страждають від хвороб. Багато з них розвиваються під впливом негативних факторів оточуючого середовища: умов, до яких конкретна тварина не пристосована (наприклад, холод чи спека), надмірних навантажень (чи навпаки, браку фізичної активності), неправильного харчування тощо. Тому так важливо з перших тижнів життя тварини забезпечити їй правильний догляд та подбати про профілактику захворювань, у тому числі  своєчасно провести вакцинацію. Досвідчений ветеринарний лікар стане вам у цьому надійним порадником та партнером.

4. З віком раціон повинен змінитися

З віком вплив негативних факторів на здоров’я тварини накопичується, що призводить до "зношування" органів та систем. Аби уповільнити цей процес, дуже важливо забезпечити організм тварини відповідними речовинами. Компанія Royal Canin розробила спеціальні раціони для котів зрілого віку. Раціони для собак різних розмірів також включають корми для тварин у період старіння. До складу цих раціонів входить ряд речовин, що сприяють збереженню здоров’я тварини. Зокрема, це вітамін С (коти та собаки, на відміну від людей, здатні синтезувати цей вітамін – але з віком цей процес уповільнюється), який нейтралізує вільні радикали на клітинному рівні. До групи антиоксидантів також належать вітаміни Е, лютеїн та таурин (незамінна для котів амінокислота). Омега-3 кислоти мають доведену протизапальну дію. Амінокислота лейцин запобігає втраті м’язової маси (саркопенії). Крім того, у раціонах для котів старшого віку дещо знижено вміст фосфору, що допомогає профілактиці хронічної хвороби нирок (нею страждає 40% котів старше 10 років).

Пес і котеня

5. З віком у тварини може знижуватися апетит

Це пов’язано з тим, що у деяких котів та собак зрілого віку знижується сенсорне сприйняття запаху та смаку. Але якщо тварина не з’їдає відповідну кількість корму щодня, це може призвести до нестачі незамінних поживних речовин в організмі! Ветеринарний лікар допоможе визначити індивідуальну щоденну норму для вашої тварини. Важливо відмітити, що раціони Royal Canin для котів зрілого віку стимулюють здоровий апетит тварини завдяки своїй високій смаковій привабливості.

6. Стерилізація підвищує тривалість життя

Ця операція попереджає розвиток піометри (гнійного запалення матки), а також раку молочної залози у собак та кішок. У кішок новоутворення молочної залози виникають під впливом статевих гормонів і мають, як правило, злоякісний характер. Тому деякі дослідники вважають, що найкращий профілактичний ефект має стерилізація до першої тічки. Зокрема, існують дослідження, які доводять, що стерилізація до 6 місяців сприяє зниженню ризику розвитку карциноми молочної залози у кішок на 96%, а до 1 року – на 86%.

7. Профілактичні огляди для тварин старшого віку потрібні частіше

З віком діагностика слабких місць організму стає ще більш актуальною, адже у тварини накопичуються "поламки" на клітинному рівні. Крім того, коти за своєю природою схильні приховувати погане самопочуття. Навіть якщо нема ніяких скарг, варто відвідувати ветеринарного лікаря кожні півроку (замість щорічних оглядів, як це рекомендовано для дорослих тварин) після того, як котові виповниться 7-8 років, а собаці – 5-7 (залежно від розміру та породи).

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme