Скільки потрібно пити води

Ми розкажемо про те, скільки води потребує людський організм, аби нормально функціонувати

Скільки потрібно пити води…

Depo.ua інформує, чому так необхідно пити достатньо води і яку формулу для підрахунку краще обрати. А от, що таке детокс та для чого він потрібен, ми розповідали раніше.

Людський організм на 50-86% відсотків складається з води. Саме тому так необхідно дотримуватися питного режиму і стежити за тим, скільки рідини потрапляє в наш організм.

Шкідливо чи корисно пити багато води

Вода у склянці

Вода – це основа правильної роботи нашого тіла та усіх його органів. Почнемо з функцій, які виконує вода в нашому організмі. Наприклад, вода є розносником поживних і корисних речовин у нашому тілі. Також завдяки воді організм очищується від шкідливих речовин, які у народі називають "шлаками". Саме вода регулює температуру нашого тіла, допомагає правильно функціонувати суглобам, виступаючи мастилом, і є одним із головних елементів хімічних реакцій в організмі.

Через те, що ми постійно втрачаємо вологу, ми маємо компенсувати втрати води, аби не допустити зневоднення.

Вода допомагає подолати втому, стрес і є запорукою правильної роботи мозку та інших життєво важливих органів в тілі людини. Науковці довели, що достатня кількість вжитої нами води допоможе мозку працювати вправно, а людині – легко розв'язувати прості задачі. Деякі вчені впевнені, що вода може бути гарним інструментом зі схуднення.

Сучасні досліди вказують на те, що пити потрібно тоді, коли хочеться. Насильно напуватися водою, ставити будильник, аби не пропустити прийом рідини, необхідності немає. Організм сам регулює потреби у воді, надсилаючи сигнал до мозку. Звісно, якщо ви постійно відчуваєте спрагу, не можете її втамувати, тоді це є вагомий привід звернутися до лікаря. Адже серйозні хвороби мають саме такий симптом.

Щодо шкоди великої кількості води, то вона також існує. Надходження до організму людини завеликої кількості рідини сприяє зниженню концентрації в крові такої необхідної речовини як натрій. Це може привести до набряку мозку та легенів, оскільки організм буде намагатися відновити рівень натрію. У світі існує безліч випадків смерті від перерегідратаціі, особливо серед спортсменів. Як правило, вони беруть участь у забігах, марафонах, а потім випивають скляну чи пляшку води і помирають майже миттєво.

Також велика кількість води, випитої за короткий проміжок часу, може негативно вплинути на нирки, особливо тих людей, у яких є проблеми із цим органом, на серце і судини тих людей, які страждають від серцево-судинних захворювань.

Скільки потрібно пити води на день: Формула


Діти п'ють воду

Почнемо з того, що попри думки, які різняться, основою усього пиття, що людина споживає за день, має становити чиста питна вода. Раніше чай, компот, каву, лимонад, інші солодкі напої, супи не брали до уваги і вважали, що ці види рідини не йдуть у залік спожитої за день води. Проте наразі міф розвіяли, але це не значить, що не потрібно намагатися пити більше чистої води, якою можна заміняти чай, каву і солодкі напої.

Як вже писали вище, насправді не існує жодних формул, за якими потрібно вираховувати необхідну кількість води. По-перше, усі ми дуже різні, з різною вагою, фізичними навантаженнями, хронічними хворобами, за віком, живемо у різному кліматі. По-друге, вчені довели, що наш організм є неповторним механізмом, у якому усе спроєктовано таким чином, що він працює. Якщо хочете пити, відчуваєте спрагу – пийте. Якщо не хочеться – не гвалтуйте себе і не змушуйте пити на силу. Звісно, якщо ви залюбки випиваєте сильногазований напій з цукром, але навіть подумати не можете про склянку води замість шкідливого напою, тоді вам потрібно переглянути свої звички і дійти висновку, що лише чиста вода є корисною для нашого організму та сприяє його роботі.

Усі ці формули вираховування вживання води, на кшталт, 1 мл на 1 ккал з раціону, 100 мл на 1 кг ваги, 8 склянок на день – це все учорашній день. Головне – слухати свій організм. Якщо відчуваєте спрагу – пийте, якщо води у вашому раціоні достатньо – не змушуйте себе пити на силу.

Виключення становлять діти, які ще не вміють розмовляти, розуміти свій організм. У цьому випадку доцільно слідкувати за малечею і нагадувати їм про пиття та пропонувати напої.  Приблизна табличка вживання рідини наймолодшими виглядає таким чином:

  • діти від 1-4 років: від 2-4 склянок;
  • діти 4-8 років: 5 склянок;
  • діти 9 -13 років: 7-8 склянок;
  • 14 і більше: від 8 до 11 склянок.

Також людям за 60 варто турбуватися про достатню кількість випитої рідини, адже з віком сигнали мозку пригнічуються і можуть взагалі бути відсутніми.

Якщо цікаво, то МОЗ радить українцям пити воду таким чином:

"Орієнтовна норма рідини в день для дорослої людини становить 4% від загальної маси тіла. Тобто для людини вагою 70-75 кг цей показник становитиме 2800 – 3000 мл/день. Це не лише вода, а й рідина, яку ми отримуємо з їжею", – йдеться на сайті відомства.

Фахівці британської Національної системи охорони здоров'я радять пити від шести до восьми склянок рідини на день, включаючи нежирне молоко і напої без цукру, в тому числі, чай і каву.

Висновок науковців такий, не варто намагатися силоміць змушувати себе пити. У нашого організму є чудовий сигнал про недостатність води, який називається спрага.

Чи можна пити воду під час їжі


Вода в склянці

Ще одне з питань, яке найчастіше хвилює людей, що слідкують за своїм здоров'ям, - чи можна пити воду під час їжі. Наприклад, Міністерство охорони здоров'я, спираючись на сучасні дослідження, стверджує, що запивати їжу водою можна.

"Запивати їжу можна і треба. Вживання води під час їжі допомагає травленню і запобігає зневодненню та закрепам", – йдеться на сайті МОЗ.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"