Скандал із Межигір'ям: Чому його повернули оточенню Януковича

У мережі розгоряється скандал навколо нового управителя колишньої резиденції Віктора Януковича "Межигір’я" Олексія Вороненка

Журналіст відділу "Життя"
Скандал із Межигір'ям: Чому його поверну…

Тендерний комітет Агентства з розшуку та менеджменту активів нарешті визначився з компанією, яка опікуватиметься "Межигір'я". Обрали ТОВ "Скомпані" - підприємство, не надто відоме широкому загалу. 

Компанія зареєстровала у 2015-му, спеціалізується на управлінні фінансовими ринками і нерухомим майном.  

Її співзасновники - ресторатор Костянтин Заграничний і Сергій Коренєв, який до початку квітня керував підприємством. 

Нинішній директор - Олексій Вороненко, колишній помічник проросійського політика Євгена Мураєва, поплічника біглого екс-президента Януковича. Вороненко балотувався у парламент як самовисуванець, не пройшов і вирішив приєднатися до команди Мураєва. 

Соцмережами шириться світлина, на якій Мураєв і Вороненко позують пліч-о-пліч.

Зараз Вороненко вже не значиться серед помічників екс-регіонала, однак зі збереженої у кеші інформації можна встановити, що підприємець працював на Мураєва до кінця 2017-го.  

Останнім часом виступав на українських телеканалах як політолог. 

Тендерний комітет звинувачують у корумпованості і симпатіях до режиму президента-втікача. 

Сам парк зачинили "з метою попередження рейдерського захоплення". 

Забракувало охочих?

Новітня історія з "Межигір'ям" тягнеться практично рік. У травні-червні минулого року суд передав резиденцію в управління АРМА, а оскільки само агентство управляти майном права не мало, воно оголосило відповідний конкурс. 

Втім, дедлайн 12 грудня 2018-го виявився далеко не остаточним. Натовпу охочих наводити лад в історичній місцині, не знайшлося. 

Окрім ТОВ "Скомпані", на перемогу претендувала ГО "Національний парк України "Межигір'я", очолювана активістом Денисом Тарахкотеликом, яка опікувалася резиденцією з 2014-го. 

Втім, за словами керівника АРМА Антона Янчука, громадська організація здобути перемогу не може, бо "не є суб'єктом господарювання". 

Ще один претендент - приватний підприємець Геннадій Гаянський.  Чоловік позиціонує себе як журналіста видання "Мобільні новини", ратує за передачу Межигір'я у розпорядження ПЦУ і відновлення на території комплексу монастиря. 

У АРМА розповідали, що старанно шукали управителя, пропонуючи взяти на себе "Межигір'я" ряду українських і закордонних компаній, але активний маркетинг не допоміг. 

За словами начальника юридичного управління агентства Андрія Потьомкіна, земля "Межигір'я" залишається у власності Кабміну. Інвестувати ж і брати на себе зобов'язання бізнесмени, вочевидь, не ризикують. Бо, по-перше, статус володінь ще може змінитися, а держава - вирішити розпоряджатися землею по-своєму. По-друге, на таких умовах проблематичне спорудження нових об'єктів. Господарство ж наразі не назвеш прибутковим, тож аби це змінити, необхідно створювати нову модель. 

Тим часом АРМА підганяли з рішенням - мовляв, "Межигір'ю" потрібен управитель, бо, наприклад, станом на кінець квітня резиденція заборгувала 13,6 млн грн за електроенергію.  Громадська ж організація сплатити за рахунками не могла через відсутність статус управителя.  Та й загалом парку потрібне системне управління. Державне бюро розслідувань порушило проти агенції кримінальне провадження за фактом можливої службової недбалості. 

У АРМА відреагували оперативно - власне, перемогою компанії Вороненка. 

Те, що ситуацію навмисне тримали підвішеною, аби задовольнити амбіції людини Мураєва, видається малоймовірним. Хоча питання зі статусом Межигір'я, що виявилося проблемним об'єктом, варто було намагатися вирішити раніше. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme