Скандал в ТСОУ: "Тітушки" не пустили на збори ЗМІ, волонтерів, ветеранів АТО

У середу, 13 квітня, “Товариство сприяння обороні України” виключило з усіх керівних органів Юрія Чижмаря та з допомогою "тітушок" не пустило на збори ЗМІ, волонтерів, ветеранів АТО
Depo.Життя
14 квітня 2016 00:36
ФОТО: depo.ua

Про це у "Фейсбуці" повідомляє Управління сприяння територіальній обороні, передає depo.ua.

Зазначимо, Юрій Чижмар займав в організації посаду начальника управління військово-патріотичної роботи та сприяння територіальній обороні.

"Сьогодні, 13 квітня 2016 року в приміщенні Центрального будинку "Товариства сприяння обороні України" керівництво найбільшої громадської організації продемонструвало відверту зневагу до Законів України та небажання проводити реформи у цьому, колись оборонному, товаристві", -  йдеться в повідомленні.

За інформацією тероборони, низка представників громадських і державних організацій, представники добровольчих батальйонів та ветерани АТО намагалися взяти участь у засіданні керівних органів ТСОУ.  Однак, "грубо порушивши Закон України "Про громадські об’єднання", яким керується ТСОУ, голова організації Тимченко вирішив зробити засідання "закритими", щоби не допустити витоку інформації про далеко не оборонно-сприятливу діяльність його організації".

Як зазначається, журналісти змогли потрапити всередину після довготривалого протистояння з "тітушками" і після втручання поліції, яка прибула на виклик активістів. Присутність журналістів була акредитована нардепом, членом бюро центрального комітету ТСОУ Юрієм Чижмарем.

Скандал і екс-ДТСААФ: Чижмаря зняли з керівних посад в організації - фото 1

"Для уникнення непорозумінь, всі представники громадських, державних та ветеранських організацій мали іменні запрошення підписані членом вищого керівного органу Бюро ЦК ТСОУ, але й інваліди бойових дій, і волонтери і прості члени та навіть працівники "товариства" не змогли увійти до зали", -  йдеться у повідомленні.

Такоз зазначається, що поки Чижмар намагався сам потрапити на засідання і забезпечити його відкритість і прозорість для ЗМІ та громадськості, учасники зборів "швидким підняттям рук, як у часи компартії,  одноголосно виключили його з усіх керівних органів ТСОУ"

"Повністю проігноровано було також заздалегідь зареєстровану заяву про зміни в порядок денний, а самому реформатору навіть не дали можливості виступити на засіданнях", -  повідомили в теробороні.

Скандал і екс-ДТСААФ: Чижмаря зняли з керівних посад в організації - фото 2

Скандал і екс-ДТСААФ: Чижмаря зняли з керівних посад в організації - фото 3

За словами Чижмаря, він вже ініціював перевірку первинних організацій ТСОУ органами юстиції, а також вимагатиме розслідування дій посадових осіб цього об’єднання, які мають всі ознаки порушення законів. Політик впевнений, що "держава не повинна закривати очі на бездіяльність гігантської структури, яка, в особливий для України період, не виконує своїх статутних завдань із сприяння обороні".

Скандал і екс-ДТСААФ: Чижмаря зняли з керівних посад в організації - фото 4

Скандал і екс-ДТСААФ: Чижмаря зняли з керівних посад в організації - фото 5

Скандал і екс-ДТСААФ: Чижмаря зняли з керівних посад в організації - фото 6

Довідка: "Товариство сприяння обороні України" (ТСОУ), нащадок радянського ДТСААФ. Активи цієї ГО оцінюються експертами в 2 млрд доларів, а кількість об’єктів нерухомості по всій Україні сягає 4 тис. і є найбагатшою громадською організацією України.

В ТСОУ з 2010 року головує Віктор Тимченко – батько керівника всіх енергетичних активів Ахметова, голови ДТЕК Максима Тимченка.

На початку 2014 в структуру ТСОУ було введено управління з військово-патріотичної роботи та сприяння територіальній обороні. За задумом – саме на нього було покладено завдання з не просто підвищення ефективності діяльності громіздкої структури. Це була спроба переформатувати її, запустити по-новому.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя