Сінгапур протестує повнорозмірні безпілотні автобуси

Наньянський технологічний університет спільно з Управлінням наземного транспорту Сінгапуру запустять пілотний проект по тестуванню автобусів-безпілотників
Depo.Життя
26 жовтня 2016 09:27
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на Channel NewsAsia.

Переважна більшість сучасних проектів безпілотного наземного транспорту присвячені розробці легкових автомобілів і мікроавтобусів. Реалізувати повнорозмірний безпілотний автобус складніше - габарити великого транспортного засобу накладають певні обмеження на траєкторію руху при виконанні маневрів.

В рамках пілотного проекту будуть використовуватися два гібридних автобуса, модифікованих для автономного водіння. На кожен автобус встановлять лідар, радар, камери та інші датчики, а також керуючий комп'ютер і модуль бездротового зв'язку. Один 12-метровий автобус зможе перевозити до 80 пасажирів, при цьому на зупинках транспортний засіб буде заряджати батареї за допомогою висувного пантографа.

Сінгапур протестує повнорозмірні безпілотні автобуси - фото 1

Система управління буде не тільки автономно збирати інформацію про навколишнє середовище за допомогою датчиків, але і використовувати систему зв'язку формату V2X для обміну даними з оточуючими автомобілями і міською інфраструктурою. Аналогічні технології розробляються різними компаніями і відомі також як V2V (автомобіль-автомобіль) і V2I (автомобіль-інфраструктура).\

Як один з небагатьох прикладів повнорозмірного безпілотного автобуса можна привести CityPilot, який компанія Mercedes-Benz випробувала цього літа в Нідерландах.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя