Син Джемілєва відмовився від російського громадянства

Засуджений на Росії син лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсер повторно написав заяву про відмову від російського громадянства
Depo.Життя
31 березня 2016 15:19
ФОТО: depo.ua

Про це повідомив адвокат Хайсера Джемілєва Микола Полозов у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Зустрівся в ІК-10 із моїм підзахисним Хайсером Джемілєвим. Він, як і раніше, утримується на суворих умовах у ПКТ. Але не скаржиться", - написав він.

"Лише вчора йому вручили постанову Совєтського районного суду м. Астрахань про відмову в задоволенні клопотання про УДО, попри те, що суд був понад місяць тому і вже давно подано апеляційну скаргу", - повідомив адвокат.

Між тим, надійшли документи з Криму щодо прийняття Джемілєвим-молодшим російського громадянства.

"Усіх громадян України, які проживали в Криму навесні 2014 року, автоматом зробили росіянами, але не всі були з цим згодні", - пояснив Полозов.

"Хайсер уже писав заяву про відмову від громадянства РФ улітку 2014 року в СІЗО Сімферополя, мало того, вироком Краснодарського крайового суду й ухвалою Верховного Суду РФ його також визнано громадянином України. Кому зараз знадобилося знову порушувати це вже закрите питання з громадянством, незрозуміло", - зазначив адвокат.

"У будь-якому разі, сьогодні Хайсер повторно написав відмову від російського громадянства й залишається, як і раніше, громадянином України", - повідомив Полозов.

За його словами, захист у найближчій перспективі планує взяти участь в "апеляційній інстанції за скаргою на відмову в УДО, так само як і оскаржити накладення стягнень, які дозволяють утримувати його на суворих умовах".

Встретился в ИК-10 с моим подзащитным Хайсером Джемиловым. Он по прежнему содержится на строгих условиях в ПКТ. Но не жа...

Опубліковано Николай Полозов 31 березень 2016 р.

Нагадаємо, що  Верховний суд Російської Федерації скоротив на 1,5 роки термін ув’язнення у 5 років, визначений Краснодарським крайовим судом РФ для Хайсера Джемілєва.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя