Син Джемілєва відмовився від російського громадянства

Засуджений на Росії син лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва Хайсер повторно написав заяву про відмову від російського громадянства

Про це повідомив адвокат Хайсера Джемілєва Микола Полозов у "Фейсбуці", передає depo.ua.

"Зустрівся в ІК-10 із моїм підзахисним Хайсером Джемілєвим. Він, як і раніше, утримується на суворих умовах у ПКТ. Але не скаржиться", - написав він.

"Лише вчора йому вручили постанову Совєтського районного суду м. Астрахань про відмову в задоволенні клопотання про УДО, попри те, що суд був понад місяць тому і вже давно подано апеляційну скаргу", - повідомив адвокат.

Між тим, надійшли документи з Криму щодо прийняття Джемілєвим-молодшим російського громадянства.

"Усіх громадян України, які проживали в Криму навесні 2014 року, автоматом зробили росіянами, але не всі були з цим згодні", - пояснив Полозов.

"Хайсер уже писав заяву про відмову від громадянства РФ улітку 2014 року в СІЗО Сімферополя, мало того, вироком Краснодарського крайового суду й ухвалою Верховного Суду РФ його також визнано громадянином України. Кому зараз знадобилося знову порушувати це вже закрите питання з громадянством, незрозуміло", - зазначив адвокат.

"У будь-якому разі, сьогодні Хайсер повторно написав відмову від російського громадянства й залишається, як і раніше, громадянином України", - повідомив Полозов.

За його словами, захист у найближчій перспективі планує взяти участь в "апеляційній інстанції за скаргою на відмову в УДО, так само як і оскаржити накладення стягнень, які дозволяють утримувати його на суворих умовах".

Встретился в ИК-10 с моим подзащитным Хайсером Джемиловым. Он по прежнему содержится на строгих условиях в ПКТ. Но не жа...

Опубліковано Николай Полозов 31 березень 2016 р.

Нагадаємо, що  Верховний суд Російської Федерації скоротив на 1,5 роки термін ув’язнення у 5 років, визначений Краснодарським крайовим судом РФ для Хайсера Джемілєва.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя