Сигнали з космосу: Чи визнають вчені існування інопланетян

Новітній радіотелескоп Chime зафіксував у космосі спалахи радіосигналів. Деякі вчені всерйоз заговорили про існування інопланетного життя

Журналіст відділу "Життя"
Сигнали з космосу: Чи визнають вчені існ…

Сигнали фіксують вдруге, а от що є джерелом електромагнітних хвиль, науковці сказати не готові, пише Ян Семпл для The Guardian, передає Depo.ua.

Тож наразі припущення про те, що сигнали надходять від представників інопланетних цивілізацій, багатьом видається вірогідним. Але приписувати космічні явища інопланетним цивілізаціям для людства вже стало традицією.

На думку астронома Карла Сагана, науковці стоять перед серйозною дилемою: продемонструвати відкритість до будь-яких припущень, і чекати, коли скептики піднімуть на кпини, або ж реагувати на "фантастичні" версії зверхньо, ризикуючи нівелювати вкрай важливі дані.

"Тут потрібен тонкий баланс між двома полюсами - скептичний підхід до гіпотез, які озвучуються, і водночас - відкритість новим ідеям", - каже астроном.

Наразі версію про прибульців активно критикують хоча б через те, що сигнали надходили з різних локацій, тож істоти мали б мешкати у різних галактиках.

Між тим науковці вже підготували кілька більш "приземлених" пояснень, передає BBC.

1. Нейтронна зірка (небесне тіло малого радіусу, але великої щільності, - ред.), що швидко обертається

Коли зірки вибухають і помирають, вони можуть перетворитися на такі небесні тіла. Астрономи вважають: якщо зірка знаходиться у місці із сильним магнітним полем, вона може спричиняти такі сигнали.

Але точний механізм такого явища науковці пояснити не готові.

2. Злиття двох зірок

Друга теорія, над якою активно працюють астрономи говорить про те, що сигнали - результат зіткнення двох нейтронних зірок.

Але тут є протиріччя. Вчені дійшли до того, що в результаті злиття небесних тіл, радіосигнали зафіксували б лише один раз. Зараз же маємо справу принаймні з двома сигналами, які повторюються час від часу.

3. Бліцар

Так називають все ту ж нейронну зірку, яка швидко обертається, на стадії перетворення на чорну діру. Але тут все той самий камінь спотикання: повторюваних сигналів в такій інтерпретації не мало б бути.

4. Чорна діра

Тут є одразу ж кілька припущень: мовляв, сигнали могли утворитися у разі поглинання чорною дірою нейтронної зірки, вибуху у чорній дірі чи то засмоктування у діру темної матерії. Але наразі все це на рівні гіпотез.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme