Шведські вчені вивчають мову котів

Вчені з Лундського і Лінчепінгського університету у Швеції запустили проект, мета якого - вивчити за 5 років мову котів
Depo.Життя
5 квітня 2016 11:59
ФОТО: depo.ua

Проект покликаний відповісти на питання, як коти спілкуються з людьми, і як вони воліють, щоб розмовляли з ними. Крім того, вчені з'ясують, чи може мова господарів впливати на формування діалекту у їхніх домашніх улюбленців, повідомляє depo.ua з посиланням на nv.uа.

"Коти використовують візуальні і звукові сигнали, щоб спілкуватися з людиною, але їм потрібно подавати голос, щоб привернути нашу увагу, - говорить провідний автор дослідження Сюзанна Шотц. – З іншими котами вони покладаються на погляди і запахи. Коли коти вимовляють "мяу", зазвичай, вони звертаються до людини, а не до іншого кота".

Для дослідження вчені зберуть десятки котів різних порід і людей зі Стокгольма і Лунда. Вони запишуть нявчання в ситуаціях, коли тварини можуть проявляти радість, голод, роздратування й інші емоції, проведуть фонетичний аналіз і спробують виявити закономірності в звучанні котячих голосів.

"Якщо більшість котів використовують одні й ті самі інтонації, щоб сказати "я трохи голодний, і хотів би перекусити" або "я просто помираю від голоду", ми станемо краще розуміти, як вони розмовляють з нами", - розповідає Сюзанна Шотц.

Проект також покаже, як коти реагують на мову людини. Чи воліють вони, щоб з ними спілкувались, як із дітьми, або як з дорослими. Чи здатні вихованці впізнати голос господаря за інтонацією і манерою розмови.

За словами Шотц, "схоже, коти використовують різні діалекти, виробляючи звуки". Щоб перевірити, чи це так, шведські вчені і вирішили набирати учасників з різних регіонів країни. Стокгольм розташований у центральній частині Швеції, тоді як Лунд – в південній. Відстань між цими містами становить понад 500 км, а у місцевих жителів є явні розходження в діалектах.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя