Штучні ялинки та онлайн-заходи: Як у різних містах України святкуватимуть Новий рік

Пандемія внесла свої корективи у плани на Новий рік, але в тій чи іншій формі святкування таки відбудеться. І в різних містах та регіонах заходи заплановані зовсім різні – від карантинних ярмарків до івентів онлайн

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Штучні ялинки та онлайн-заходи: Як у різ…

Depo.ua пропонує переглянути як різні міста України збираються святкувати Новий рік 2021. 

Ялинка у Києві

Київ

У Києві новорічні декорації 2021 просякнуті магією. Головна ялинка країни, яка традиційно розташовується на Софіївській площі, цьогоріч має низку особливостей. По-перше – вона штучна, а отже жодне величезне дерево не постраждало. По-друге – вона інтерактивна. За попередніми повідомленнями, всередину самої ялинки можна буде зайти. Втім, лише до впровадження жорсткіших карантинних обмежень. 

По-третє, верхівку замість традиційної зірки прикрасили аксесуаром, схожим на магічний Сортувальний капелюх із "Гаррі Поттера". На самій ялинці можна знайти іграшки у вигляді сови та інших атрибутів чарівництва. Головну ялинку країни запалять на День святого Миколая, 19 грудня. Зазначимо, що дерево викликало певні нарікання церковників – зокрема, Віталія Кличка вже закликали зняти з дерева капелюха у протестантській церкві. Висловилися проти оздоблення і в ПЦУ. Зрештою організатори пообіцяли у День Миколая змінити капелюх на зірку. Втім, також є інформація, що до цього на ялинці монтуватимуть другий капелюх. Тож що вийде в підсумку, наразі незрозуміло.

Крім головної ялинки країни, буде ще й головна ялинка столиці, заввишки з 20 метрів – її встановлять під аркою Дружби народів. У цій зоні тема декорацій – "Кришталевий палац".

Вже звичних на вулицях столиці святкових фуд-кортів цьогоріч не буде. Але придбати сувеніри, напої та снеки у кіосках буде можна.

Концертів та анімаційних програм не буде також – аби люди не скупчувались одномоментно в одному місці.  

Натомість, усі святкові локації облаштують у тематиці чарівного лісу, проходячи яким можна буде переглядати арт-інсталяції та насолоджуватися святковими вогнями. 

Весь святковий маршрут складатиме близько 8 км і простягатиметься від Контрактової площі до арки Дружби народів. На Контрактовій, до речі, буде ще одна велика ялинка – там тематика локації буде Петриківський розпис".

Новий рік

Львів

Головна ялинка Львова буде справжньою – дерево висотою 18 метрів завезуть із Дрогобицького району, села Опаки. Запалити її вогні планують 18 грудня. 

А от звичні масові заходи цьогоріч тут, як і по всій країні – не проходитимуть. Натомість, у Львові хочуть зробити акцент на невеликих заходах, які однак дадуть людям відчути святковий настрій. 

Так, 24 грудня тут відбудеться відкриття Шопки. 6 січня відбудеться винесення Дідуха.

Доля святкового ярмарку досі остаточно не визначена. Можливо, він таки відбудеться, адже щороку на нього з’їжджаються чимало туристів. Щоправда, як саме там планують слідкувати за дотриманням правил карантину, якщо ярмарок таки буде, у місцевій владі не уточнили.

Одеса

Головну одеську ялинку традиційно встановлять на Думській площі. Від масових заходів у місті повністю не відмовляються, але планують проводити їх у онлайн режимі. Як це буде виглядати, та що саме можна буде спостерігати у прямій трансляції – поки що невідомо.  

Також по місту розставлять невеликі, "районні" ялинки – вони з’являться біля райадміністрацій Одеської міськради. Тим часом локацію біля мерії планують оздобити фігурами символу 2021 року – биків, а також традиційними новорічними прикрасами –  деревами у яскравих гірляндах, фігурками оленів, сніговиків, ангелів, тощо.

Вінниця

Тут до заходів безпеки поставилися, здається, більш серйозно, ніж в інших містах. Аби уникнути скупчень людей, мер міста Сергій Моргунов заявив, що міська влада Вінниці прийняла рішення не встановлювати головну ялинку в місті, а все святкування перевести в онлайн-формат. Про це він заявив ще 24 листопада.

"Я щиро бажаю, щоб новорічні свята жителі зустріли не в лікарні, а в сімейному колі. І не піддавали себе і рідних на небезпеку підхопити вірус. Тому в цьому році головної вінницької ялинки в Центральному парку ім. Леонтовича не буде, а святкові заходи будуть перенесені в онлайн-формат ", - йшлося в його повідомленні.

Це рішення очікувано викликало дискусію – частина містян підтримали ідею, та зауважили, що кошти, збережені на ялинці, варто спрямувати до лікарень – на допомогу хворим на Covid-19. 

Інша частина виступала за збереження традиційної декорації міста. 

Втім, навіть за відсутності ялинки мер запевнив, що без прикрас у місті не залишаться. "Але ми збережемо традицію святкової ілюмінації на магістральних вулицях і прикраси центру міста. І обов'язково встановимо на Майдані Незалежності вертеп, як ми це робили в минулі роки ", - резюмує Моргунов.

Чернігів

Чернігів – ще одне місто, де відмовилися від широких масових гулянь. Новорічну ялинку у місті вже встановили, втім, зробили це без анонсу – аби не привертати до локації багато людей водночас. 18-метрове дерево – одне з небагатьох атрибутів новорічних святкувань у Чернігові.

Централізовано місто прикрасить гірляндами  сквер імені Богдана Хмельницького, сквер на Масанах і дерева на вулиці Шевченка. Власне, це, ймовірно, увесь перелік.

Харків 

У Харкові Новорічну ялинку запалять так само, як і у Києві –19 грудня. При цьому, доступною розвагою буде ще й новорічний ярмарок – його організують на площі Свободи з 19 грудня 2020 року по 17 січня 2021 року. 

При цьому як саме свята проводитимуться на рівні міста, залишається невідомим. Тим не менш, у міськраді налаштовані зберегти свято для містян. Втім, заходи безпеки там ще продумують. 

Івано-Франківськ

У Івано-Франківську новорічну ялинку  відкрили ще 4 грудня. Вона розташовується на Вічевому майдані. Цього ж дня у місті розпочався новорічний ярмарок. 

Ялинка у Франківську

Від святкових заходів міськвлада не відмовляється, крім того – виступає проти запровадження локдауну. Втім, наголошує на необхідності дотримання під час свят певних вимог.

Так, робота закладів громадського харчування із організацією дозвілля заборонена. Торгові місця мають бути забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками. Якщо у закладі харчування встановлюють столи, то вони мають забезпечувати людям соціальну дистанцію. Замовлення видаватимуть у  одноразовому посуді. Всім працівникам закладів харчування необхідно проходити температурний скринінг. Крім того, необхідною є санітарна обробка робочих місць.

Хмельницький

У Хмельницькому до встановлення новорічних атрибутів поставилися максимально економно. З минулого року тут не оновлювали святкову ілюмінацію на Проскурівській. 

Старою залишилася і фотозона-тунель, всередині якої замінила одну цифру – замість 0 наприкінці 2020 поставили 1.  Ялинку встановлювали силами комунального підприємства "Міськсвітло" – щоб не витрачати кошти на підрядника. Дерево вже замиготіло вогнями. 

Ялинка у Хмельницькому

Щодо святкувань, то усі концерти та масові заходи у місті скасовуються. Натомість проходитиме новорічний ярмарок. Будиночки для торгівлі встановили згідно з вимогами карантину. Тут можна придбати смаколики, сувеніри та зробити новорічні фото. А ось графік роботи ярмарку у випадку введення локдауну наразі залишається невідомим. 

У пошуках порушників

Доки в Україні діяв карантин вихідного дня, дотримувалися його далеко не усі. Розповсюдженим випадком була практика зачинених дверей – до встановленого комендантського часу для закладів харчування кафе, ресторани, паби та бари впускали відвідувачів, а далі вони могли залишатися там до закриття закладу за його класичним графіком. 

Тож чи варто сподіватися на інший перебіг подій у новорічну ніч? Хоча карантин вихідного дня і скасували, адаптивний карантин та поділ на зони у країні все ще діє. І якщо місто потрапляє у помаранчеву або червону зони, то робота закладів харчування у нічний час забороняється. У звичайні дні – до 22.00. А от у ніч на Новий рік уряд поставив дозволив закладам працювати до 1 ночі.

Щоправда, судячи з оголошень у мережі, обмеженнями у нас не надто переймаються.

Наприклад, один із сервісів для підбору закладів на новорічний корпоратив у Києві пропонує в ніч з 31 грудня на 1 січня аж 65 варіантів локацій. Жодних повідомлень про будь-які можливі ускладнення, у зв’язку з карантинними обмеженнями.

У переважній більшості такі застороги відсутні і на сторінках закладів у Facebook – анонси святкувань спокійно розміщують у соціальних мережах.  Здається, карантин карантином, але забронювати столик у відповідному закладі в новорічну ніч, – не проблема.

Крім того, в деяких закладах викладають афіші майбутніх масових новорічних заходів.

Ось так, наприклад. святкуватимуть Новий рік в одному із київських клубів.  Чи закриється заклад вночі, одразу після святкової програми – питання відкрите.

У даному львівському  закладі анонсовані гуляння до 6 ранку:

Здається, карантин зовсім не змінив традицію проведення новорічних вечірок:

Крім того, на Новий рік де-не де плануються концертні програми та виступи.

Питання – чи справді заклади закриються у відповідний час, та чи буде хтось слідкувати за їх роботою у новорічну ніч залишається відкритим. Судячи із досвіду святкування Гелловіну  та карантину вихідного дня, навряд чи такі спроби будуть успішними.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme