Шотландія першою в світі схвалила безкоштовне надання жінкам засобів гігієни

Шотландський парламент у вівторок 25 лютого має затвердити вже готовий план-схему щодо забезпечення вільного доступу до санітарно-гігієнічних засобів для всіх жінок, це буде перша нація в світі, яка зробила такий крок 

Відповідно до законодавства такі продукти, як тампони і гігієнічні прокладки, будуть безкоштовними для всіх жінок в Шотландії, які будуть доступні в певних громадських місцях, таких як громадські центри, молодіжні клуби та аптеки, передає Depo.ua з посиланням на Reuters.

Шотландський законопроект "Продукти періоду" (безкоштовне надання) був запропонований законодавцем Монікою Леннон, яка вперше представила цю пропозицію в 2017 році. Очікується, що вартість реалізації закону складе близько 24,1 мільйона фунтів (31,24 мільйона доларів США).

"Це не предмети розкоші. Вони дійсно необхідні, і ніхто в Шотландії не повинен обходитися без "продуктів періоду", - сказав Леннон.

"Ми змінюємо культуру, і дійсно здорово, що інші країни по всьому світу дуже уважно стежать за тим, що ми робимо", - сказала вона.

Передбачається, що схема з жіночими засобами гігієни буде працювати за принципом системи, в рамках якої безкоштовні презервативи видають всім, хто їх потребує.

Як пише BBC, шотландський уряд спотатку не схвалював ідею, але минулого тижня змінив свою позицію і зобов'язався підтримати законопроект.

Шотландія в 2018 році була першою в світі, що надала безкоштовні санітарно-гігієнічні товари в школах, коледжах і університетах.

Санітарні товари в Сполученому Королівстві в даний час оподатковуються в розмірі 5% - так званий "податок на тампон". Уряд колишнього прем'єр-міністра Девіда Кемерона заявляв, що хоче припинити непопулярний податок, але його руки зв'язані правилами Європейського союзу, які встановлюють податкові ставки для певних продуктів.

Уряд оголосив, що знизить податок в 2016 році, але поки цього не сталося, оскільки це питання було відсунуто на другий план під час процесу Brexit.

В Ірландії, Канаді, Австралії, Кенії, Індії, Колумбії, Малайзії, Нікарагуа, Ямайці, Нігерії, Уганді, Лівані та Тринідаді і Тобаго немає податку на "продукти періоду", йдеться в повідомленні шотландського уряду щодо законопроекту.

Нагадаємо, у грудні 2019 року перший міністр Шотландії Нікола Стерджен написала листа прем'єр-міністру Британії Борису Джонсону з проханням надати шотландському парламенту повноваження призначити другий референдум щодо незалежності.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme