Школярка із Борисполя перемогла у конкурсі проектів велостанцій від STEM is FEM

Бориспільська школярка Катерина Калініченко заради популяризації велосипедного транспорту розробила модель ековелостанції, яку запропонувала встановити в місцевому парку

Школярка із Борисполя перемогла у конкур…

Її ідея перемогла у конкурсі благодійного освітнього проєкту STEM is FEM, розповідає один з його ініціаторів, керівник IT-компанії Gamingtec Сапар Карягдиїв.

"Всі творчі проєкти були підготовлені на високому рівні, учасниці підійшли креативно до вирішення урбаністичних завдань. Під час конкурсу старшокласниці не тільки шукали оптимальне рішення, але й пробували презентувати свої ідеї, отримували конструктивну критику, обговорювали та оцінювали чужі напрацювання. Пітчинг проєктів – мабуть, найцінніше для них, це той досвід, який точно знадобиться випускницям STEM is FEM у майбутньому", – впевнений Сапар Карягдиїв.

До свого проєкту переможниця підійшла системно, додавши до самої велостанції батареї для зарядки електроприладів.

"Я взагалі дуже цікавлюся архітектурою і коли я дивлюся на архітектуру, яка була збудована в СРСР, бачу, що вони не думали про дизайн та красу. Натомість сьогодні молоді дизайнери часто підбирають несумісні із оточенням кольори. Я наситилася і тим і іншим і зробила проєкт в екостилі, що пасує до нашого парку. Але найголовніше – це сонячні батареї. Я хочу, щоб ця велостанція була з електрикою і в ній можна було зарядити телефон. В сучасному світі це вкрай важливо мати поруч зарядку аби не втрачати зв’язок", – зауважила Катерина.

Друге місце поділили три школярки з Дніпра, чиї проєкти окрім власне велостанції також мали додаткові практичні елементи. Вероніка Подлєснова розробила проєкт велостанції з тренажерним майданчиком та простором open-space для уроків на свіжому повітрі.

"Я сама поціновую велосипедний транспорт, але не можу використовувати його аби дістатися до школи. Хоча їхати всього декілька зупинок, проте немає місця, де б наші транспортні засоби зберігалися протягом навчального дня. Свій проєкт я адаптувала під свою школу. На її задньому дворі є необладнана територія, де я і планую розмістити станцію. Для ергономічності велосипеди розміщуватимуться вертикально, а також там мають бути насоси для колес та зарядні пристрої для електровелосипедів. Поряд із будівлею мають бути встановлені бокси для зберігання гіроскутерів та самокатів", – поділилася задумом Вероніка.

Конкурс відбувся в рамках дводенного навчального модуля "Будівництво та архітектура", на якому дівчата слухали лекції від успішних представниць цих професій та мотиваційних спікерок, а також взяли участь у майстер-класі із роботи в програмі з 3D моделювання SketchUp. Отримані навички школярки успішно реалізували на практиці, власноруч розробивши моделі велостанцій.

Проєкт STEM is FEM запрошує українських школярок до участі у майбутніх навчальних заходах та конкурсах. За новинами та анонсами можна слідкувати на сайті STEM is FEM або на офіційній сторінці у Facebook.

 

 

 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme