Шийні хребці, надруковані на 3D принтері, пересадили людині

Імпланти, надруковані на 3D-принтері, ідеально підходять пацієнтам із деякими діагнозами
Depo.Життя
25 лютого 2016 16:57
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на Mashable.

Це довів австралійський нейрохірург Ральф Моббс, який наприкінці минулого року зустрів свого пацієнта у госпіталі Принца Уельського в Сіднеї. 60-річний чоловік страждав від форми раку, відомої під назвою хордома.

Пухлина була розташована у важкодоступному для операції місці. "Зверху на шиї є два хребці, які беруть участь в нахилах та обертах голови. Саме там була пухлина", - розповів лікар виданню в Австралії.

Без лікування, пухлина повільно стиснула б стовбур головного мозку і спинного мозку, викликаючи параліч рук та ніг. "Це жахливий спосіб померти", – додав лікар.

Раніше медики намагалися видаляти такі пухлини. Якщо лікарі планують відтворити ділянку хребта, вони повинні взяти кістки з іншої частини тіла, але вкрай важко знайти потрібний матеріал.

Саме тому лікар Моббс вирішив вдатися до друку на 3D-принтері.

"Я подумав, що це неймовірна можливість. Пацієнтові можна вживити надруковану, підібрану частину тіла, щоби ефект від операції був набагато кращим, ніж із тими "трюками", які були в нашому арсеналі раніше".

Щоб створити потрібні хребці, нейрохірург звернувся до австралійського виробника медичних товарів – компанії Anatomics. Там надрукували не лише титановий імплант, а й відтворили анатомію хребта пацієнта на 3D моделях, тому лікар зміг потренуватися перед операцією.

У розвинених країнах хірурги використовують 3D-імпланти вже кілька років. Але ця операція стала першою, під час якої людині замінили надрухомі шийні хребці.

Шийні хребці, надруковані на 3D принтері, пересадили людині - фото 1

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя