Шерстисті мамонти Аляски вимерли від нестачі питної води, - вчені

Вчені дослідили причини вимирання мамонтів на Алясці
Depo.Життя
2 серпня 2016 08:59
ФОТО: depo.ua

Одна з останніх колоній шерстистого мамонта - на острові Святого Павла біля Аляски - вимерла більше 5 тисяч років тому в зв'язку з нестачею питної води, встановили вчені, передає depo.ua з посиланням на ВВС.

Згідно з дослідженням американських палеонтологів, опублікованому в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, мамонти в зоні Берингового моря втратили доступ до прісної води в міру потепління клімату - і, як наслідок, пересихання невеликих озер острова.

Велика частина мамонтів світу вимерла близько 10,5 тисяч років тому, проте колонія на острові святого Павла протрималася ще 5 тисяч років.

"Ми знаємо, що сучасному слону потрібно від 70 до 200 літрів води в день. Ми припустили, що мамонтів було потрібно стільки ж. [Такими темпами] джерело води мало змогу  досить швидко вичерпатися", - говорить керівник дослідження, професор Пенсильванського університету Расселл Грем.

Як вважають дослідники, історія мамонтів з острова Святого Павла показує, що загрожує ендемічним тваринам на невеликих клаптиках суші і в наші дні при зміні клімату.

Останньою за часом популяцією мамонтів, які зникли з лиця Землі, були хоботні острова Врангеля, нині адміністративно відноситься до російської Чукотки: там вони вимерли близько 4 тисяч років тому.

Щодо причин вимирання мамонтів палеонтологи висували масу гіпотез: від зміни клімату до знищення хижаками і людиною. У малих ізольованих популяціях небезпека також могли представляти генетичні захворювання, що проявлялися в зв'язку з близькоспорідненим схрещуванням.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя