Шендерович їде до Києва з виставою "Як тягали піаніно"

Письменник-сатирик Віктор Шендерович, зірка світового класу джазовий піаніст Ігор Бриль і джаз-квінтет Brill-Jazz вигадали музичний спектакль "Як тягали піаніно"
Depo.Життя
19 лютого 2016 16:07
ФОТО: depo.ua
Шендерович їде до Києва з виставою "Як тягали піаніно"
Шендерович їде до Києва з виставою "Як тягали піаніно"

Ця вистава "про різні часи, в яких ми жили – і про джаз, який повсякчас опинявся до місця", повідомляє depo.ua.

Вистава об'їздила багато країн, але в Києві її вперше покажуть 3 квітня в Міжнародному центрі культури та мистецтв (Жовтневий Палац). 

Ця вистава – синтез справжньої музики і гумору Шендеровича. Учасники постановки запрошують глядачів у подорож по ХХ століттю, іронічний вояж крізь часи і країни під улюблені композиції.

Шендерович їде до Києва з виставою "Як тягали піаніно" - фото 1

Потрібно зауважити, що Шендерович & Company грають її рідко - в задоволення собі, для себе і для тих, хто любить і цінує джаз. Самі при цьому кайфують. Іноді навіть збирається чисто джазова тусовка, щоб підіграти, так би мовити... І тоді спектакль сам стає великим і «смачним» jam session, висококласною джазовою імпровізацією...

Ось як описує спектакль його автор, Віктор Шендерович: «Спектакль «Як тягали піаніно» народжувався з того, що в джазі називається «джем-сейшн». Кілька років тому ми з класиком джазу Ігорем Брилем кілька разів поімпровізували на теми моїх «музичних» оповідань, і нам обом сподобалося...Я колись закінчував московську музичну школу ім. Ігумнова, і ще в дитинстві міцно захворів джазом. Це - моя нездійснена доля, і в своїх тестах я часто повертався до джазових сюжетів і метафор... Ось це нарешті пару років тому перетворилося на спектакль, де через джазові стандарти ХХ століття розповідається історія тієї країни, де «джаз завжди зрада Батьківщині...» - історія Росії, СРСР і Росії знову, з сімнадцятого року до путінських часів...».

Вистава «Як тягали піаніно» викликала багато галасу в Росії. Її навіть намагалися заборонити «через політику». Вона, звичайно, присутня, але вистава не про неї. Вона - про джаз. Джаз - один з головних героїв вистави. І він буде звучати постійно, адже твори Джорджа Гершвіна, Курта Вайля, Дюка Еллінгтона, Пола Дезмонда та інших великих майстрів звучатимуть у виконанні Гуру джазу (за його книгами вивчають джаз не тільки у всіх музичних ВУЗах Росії, але й світу!) - Ігоря Бриля і ансамблю Bril-jazz. Музиканти джазового квінтету у складі Олександра Бриля, тенор-саксофон, Дмитра Бриля, саксофон-сопрано, Олександра Зінгера, ударні, Сергія Хутаса, контрабас, - стають героями оповідань, а автор - музикантом, намагаючись співати хрипким голосом. Отже, ця постановка для любителів театру, джазу і блискучого гумору одночасно.

Шендерович їде до Києва з виставою "Як тягали піаніно" - фото 2

І Віктор Шендерович не випадково з'явився в центрі цього дивного проекту. Його знають усі як сатирика, телеведучого, громадського діяча і пр. і пр. Але не всі знають, що він має безпосереднє відношення до театру. Його театральна спеціальність називається «педагог по сценічному руху». Сім років він викладав в Гітісі. Вистава «Нумер у місті NN», в якому Віктор був постановником пластики, отримав «Золоту маску».

3 квітня, 19.00

Віктор ШЕНДЕРОВИЧ, Ігор Бриль

і джаз-квінтет Brill-Jazz

в музичному спектаклі "Як тягали піаніно"

МЦКіМ (Жовтневий Палац) за адресою: вул. Інститутська, 1

Замовлення квитків: (044) 237 44 72; (063) 237 44 72

Ціна квитків: від 100 до 950 грн.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя