Матері ув'язненої героїні Надії Савченко виповнилося 78 років

Сьогодні, 29 березня, Марія Іванівна Савченко святкує свій День народження
Depo.Життя
29 березня 2016 15:51
ФОТО: depo.ua
Матері ув
Матері ув'язненої героїні Надії Савченко виповнилося 78 років

Про жінку, яка виховала патріота України та героїню-льотчицю, відомо не багато, повідомляє depo.ua.

Мати Савченко хоч і була малою, але пам'ятає Другу світову війну і те, як втратила на війні брата. Після війни, не дивлячись на тяжкі умови, Марія бігла до школи, адже будь за що хотіла вчитися. 

За словами Марії Іванівни, вона довго зважувалася на такий важливий крок як шлюб та народження дітей, тому сестри Надія та Віра народилися, коли жінці було за 40. У 41 рік жінка вийшла заміж. 

Що відомо про матір ув'язненої героїні Надії Савченко  - фото 1

Вся справа в тому, що жінка була дуже гордою, тому довгий час відмовляла усім залицяльникам, поки не вийшла заміж за Віктора Савченко, який тричі покликав її на рушник.

Іменинниця зізнається, що завжди мала твердий характер, тому відповідно виховала і доньок. Марія Іванівна завжди розмовляє українською мовою, є патріотом України і не любить сліз. Навіть не дивлячись на тяжку ситуацію, жінка не дає волю сльозам, адже так було заведено, що в їхньому домі ніхто не плаче.

"Тільки не плакати, ніколи. Сльози - це вода. Краще мовчки як-небудь, а інакше вночі не заснути, - каже Марія Іванівна. - У мене це девіз по життю, і у дочок тепер. Як важко б не було - не показувати. А то телепатично рідні все відчувають", - зізналася вона і в одному з інтерв'ю.

Гордість, патріотизм і любов до нових знань Савченко намагалися прищепити і дочкам.

"Коли дівчатка вчилися в школі, щовечора батько робив з ними математику, а я - українську мову та літературу", - розповідає Марія Іванівна. На жаль, Віктор Савченко помер, не дочекавшись, коли дівчата закінчать навчання.

Що відомо про матір ув'язненої героїні Надії Савченко  - фото 2

Нещодавно Марія Іванівна розповіла, як благала Надію припинити голодування, але донька не підкорилася волі матері, а сказала, що лише повернення на батьківщину змусить її перервати голодування. Втім, Марія Іванівна розуміє дочку, адже саме вона так і виховала Надію - справжньою патріоткою та воїном, який може боротися не лише за Україну, а й за правду, волю та справедливість.

Що відомо про матір ув'язненої героїні Надії Савченко  - фото 3

Depo.ua вітає Марію Іванівну Савченко з Днем народження і бажає лише одного - волі її доньці та здоров'я іменинниці, щоб дочекатися Надію...

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя