Що треба знати тим, хто користується м'якими контактними лінзами, для уникнення ризиків запалення рогівки?

Мільйони людей в усьому світі користуються м'якими контактними лінзами, проте далеко не всі розуміють, що будь-який чужорідний предмет, нехай навіть і спеціально для цього розроблений, при контакті з поверхнею рогівки підвищує ризики її запалення

Що треба знати тим, хто користується м'я…

Для того, щоб ваше користування контактними лінзами приносило задоволення хорошим зором, слід суворо дотримуватися правил гігієни і знати, які причини найчастіше можуть призвести до запалення ока.

Офтальмологи — не злі люди, які хочуть контролювати вашу поведінку. Дозвольте інформувати вас про результати досліджень, опублікованих зовсім недавно.

Документ, названий "Personal hygiene risk factors for contact lens-related microbial keratitis", являє собою дослідження, яке проводилося в University Hospital Southampton Eye Casualty.

Дослідження тривало кілька місяців і в нього увійшли дві групи користувачів контактних лінз. Одну групу склали люди, у яких в процесі користування лінзами розвинувся мікробний кератит — запалення рогівки на тлі інфікування. Контрольною групою були люди, які мали контактні лінзи, які не мали в період спостереження запалення очей. З усіма учасниками дослідження були проведені особисті співбесіди, в ході яких їх запитали про їхні звички носіння контактних лінз. Всіх запитали, який тип контактних лінз вони носять, як часто і як довго вони їх носять. Також у всіх уточнили про сон, душ, купання і плавання в контактних лінзах. У цьому опитувальнику розглядалися питання миття рук, зберігання контактних лінз, історії покупки контактних лінз і інформування учасників про ризики носіння контактних лінз.

Групу з мікробним кератитом запитали про те, чи погіршився їх зір після перенесеного запалення очей. Їх також запитали, чи є у них думки відмовитися від носіння контактних лінз і чи вплинули інфекції на якість їхнього життя.

Результати були інтригуючими. Виявилося, що прийняття душа при носінні контактних лінз було найбільшим фактором ризику розвитку мікробного кератиту. Фактично, в порівнянні з тими, хто ніколи не приймав душ з контактними лінзами, у тих, хто мився з ними кожен день, ризик розвитку інфекції рогівки був в 7 разів вище!

Сон в лінзах збільшує ризик мікробного кератиту більш ніж в 3 рази!

Більшість пацієнтів, що звертаються з ускладненнями, пов'язаними з контактними лінзами, засипали в своїх лінзах, повторно використовували свої розчини або занадто довго носили одну і ту ж пару.

Що стосується віку постраждалих, то люди у віці від 24 до 54 років були визначені як група пацієнтів з найбільшим ризиком. Що стосується частоти оглядів очей, то близько 80% пацієнтів не проходили щорічних обов'язкових оглядів.

Коли користувачів лінз запитали, чи були вони поінформовані про ризики інфекцій, пов'язаних з контактними лінзами, коли їм прописували лінзи, майже 50 відсотків учасників обох дослідних груп відповіли "ні" або "не впевнені".

На питання про те, як слід давати такі поради та інструкції, 54,5% вважають, що письмова інформація була б краща.

Які висновки ми можемо зробити?

Люди, які користуються м'якими контактними лінзами, повинні бути поінформовані про можливість зараження очей інфекцією і знати найчастіші причини, намагаючись уникати їх.

Хороша і належна гігієна щодо носіння контактних лінз останнім часом привертає все більше уваги в зв'язку з поточною глобальною пандемією коронавірусу COVID-19.

Сьогодні відомо, що звичайні правила гігієни лінз, маніпуляції з лінзами чистими руками, обов'язкове зняття лінз на ніч, стерилізація лінз спеціальними пероксидними дезінфекторами забезпечують безпечне використання контактних лінз і в умовах пандемії.

МИ ЗНАЄМО ПРО ЗІР ВСЕ!

Поставте питання лікарю-офтальмологу

 

Клініка "АЙЛАЗ" www.ailas.com.ua

04073, Україна, м Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0 (44) 364 10 01

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme