Якщо перерахували гроші не на ту картку: Як їх повернути

Ситуація, коли випадково перерахували гроші не на ту банківську картку, може статися з кожним

Журналіст відділу «Життя»
Якщо перерахували гроші не на ту картку:…
Фото: Pixabay

Depo.ua розкаже про те, що робити, коли помилково перерахували гроші не на ту банківську картку, чужій людині. 

Що робити, якщо перерахував гроші не на той рахунок

Юристи вважають, що Цивільний кодексу зобов'язує людину, яка через помилковий переказ отримала у власність гроші, негайно повернути їх відправнику. Звісно, це звучить занадто ідеально. Сувора реальність підказує, що у випадку, коли випадково перерахували гроші, може бути два варіанти розвитку подій.

Якщо ви вказали у платіжному документі неактивний рахунок одержувача, гроші повернуться до вас автоматично протягом декількох днів.

Якщо ж виявиться, що рахунок є дійсним, процедура з повернення коштів може значно затягнутися. 

Гроші перераховано на помилковий рахунок, але вони ще не були списані з вашого рахунку

Якщо ви перерахували гроші, але кошти ще не списалися з вашого рахунку і ви оперативно повідомите про проблему, банк зможе розв'язати питання швидко і без збитків. Для цього маєте подати платіжне доручення у довільній формі. Це можна зробити як офлайн, так і у електронній формі.

Гроші вже списано, проте не зараховано на помилковий рахунок

Ви маєте подати до банку заяву про відкликання коштів. Далі діє банк, який зв'язується із банком (якщо це інша установа) випадкового отримувача і розв'язує проблему, звіряючи реквізити та аналізуючи докази помилковості перерахування. 

Якщо реквізити надані з помилками та невідповідностями, банк автоматично протягом п'яти банківських днів поверне гроші. 

Гроші вже зараховано на рахунок помилкового отримувача

У такій ситуації повернути гроші складніше, проте не все ще втрачено.

Якщо випадково перерахували гроші за номером телефону, зв'яжіться з отримувачем ваших грошей, повідомте про ситуацію та зазначте час, суму коштів, яку випадково перерахували. Якщо вдасться владнати усе таким чином, вам не доведеться робити подальші кроки.

У випадку, коли отримувач ваших коштів не виконує зобов'язань з повернення майна, набутого неналежним чином, спираючись на 83 главу Цивільного кодексу маєте повідомити його про необхідність це зробити за допомогою повідомлення про вручення вимоги факсом або електронною поштою.

Якщо гроші перераховували за номером карти або рахунку, зверніться спочатку до банку. Скоріш за все, у такій ситуації банк вам навряд чи допоможе, але варто спробувати. По-перше, якщо зробити це оперативно, то можна дізнатися, чи зараховано вже кошти, чи вони ще знаходяться на вашому рахунку. Ви маєте право написати заяву про повернення коштів, проте банк не зобов'язаний задовольняти ваші вимоги.

Раптом неналежний отримувач гроші повертати не хоче, а банк не може вам допомогти, то у таких випадках доведеться звернутися до суду із позовом про витребування майна до отримувача коштів. Привід для звернення – стаття 536 Цивільного Кодексу України. Разом із тим ви маєте право вимагати відсотки за користування коштами.

Цікаво! Повернути гроші у такому випадку за допомогою банку можна, якщо доведете злочинні наміри випадкового отримувача. Але коли йдеться про шахрайські схеми, працює зовсім інших механізм.

Що робити, якщо вам випадково перерахували гроші

Важливо не потрапити на вудочку шахраїв, адже існують і такі схеми, при яких зловмисник спеціально перераховує гроші, аби потім взяти більше. Краще звернутися до банку і у письмовій формі зареєструвати факт отримання грошей від невідомої особи. У заяві слід вказати дату надходження, суму, дані платника, якщо вони будуть доступні. Банк має зафіксувати факт неналежного платежа, що потім допоможе уникнути проблем. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme