Що робити дитині в "Д-ЛНР", яка тільки зрозуміла, що хоче у виш (ІНФОГРАФІКА)

Дорожня карта для абітурієнтів з тимчасово окупованих територій, які хочуть отримати замість папірця справжній атестат про середню освіту та вступити у виш

Що робити дитині в "Д-ЛНР", яка тільки з…

Українська держава не визнає документи, видані в окупованому Криму та в "ДНР-ЛНР", тож атестатом про середню освіту можна хіба, що шкатулку обклеїти. Але вихід є – можна зареєструватися в школі на контрольованій території, закінчити її екстерном і отримати законний атестат.

Для тих, хто тільки-но схаменувся і зрозумів, що хоче вступати в український чи закордонний виш Міністерстві освіти і науки України пояснює – не обов'язково чекати наступного першого вересня, зареєструватися в школі можна навіть якщо вже почалося ЗНО, довчитися і отримати український атестат.

Зробити це не так вже і важко, всього п'ять кроків, а шостий це вже вступ у виш.

Що робити дитині в "Д-ЛНР", яка тільки зрозуміла, що хоче у виш (ІНФОГРАФІКА) - фото 1

Натисніть на картинку, щоб вона збільшилася

КРОК 1: ОБРАТИ ШКОЛУ

Школяр з окупованого Криму чи ЛДНР має обрати школу на території, що контролюється українською владою, де він здобуватиме освіту за екстернатною формою і проходитиме державну підсумкову атестацію (ДПА). На сайті МОН є перелік шкіл, рекомендованих для навчання екстернів.

Можна обрати й іншу школу, але в міністерстві зазначають, що краще дотримуватися їхніх рекомендацій.

КРОК 2: НАПИСАТИ В ЦЮ ШКОЛУ ЗАЯВУ

Попросіть батьків написати на ім'я директора заяву з проханням зарахувати вас на навчання у формі екстернату: в електронному вигляді чи поштою. Потім зв'яжіться з школою та уточніть, чи отримали вони вашого листа і чи вас зараховано.

КРОК 3: ЗАРЕЄЄСТРУЙТЕСЯ НА ЗНО

Для проходження зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) потрібно зареєструватися в Українському центрі оцінювання якості освіти (УЦОЯО) на сайті www.testportal.gov.ua

Інформацію з питань реєстрації можна отримати на цьому сайті в розділі "Реєстрація". Для реєстрації на ЗНО потрібно мати паспорт. (Якщо паспорту немає – потрібно надати копію свідоцтва про народження і довідку з місця навчання (з фотографією), підписану директором школи та засвідчену печаткою навчального закладу).

Зареєструвавшись на сайті, ви отримаєте електронного листа зі скан-копією сертифіката. За допомогою скан-копії ви зможете зайти у свій особистий кабінет і дізнатися адреси пунктів тестування, де ти проходитимете ЗНО. Оригінал сертифіката ви отримаєте уже в самому пункті тестування.

Що робити дитині в "Д-ЛНР", яка тільки зрозуміла, що хоче у виш (ІНФОГРАФІКА) - фото 2

КРОК 4: СКЛАДІТЬ ДЕРЖАВНУ ПІДСУМКОВУ АТЕСТАЦІЮ (ДПА)

У встановлені строки необхідно пройти ДПА у тій школі, де ви навчаєтеся екстерном. Не забувайте, що на екзамени ви мусите приїхати особисто. І що якщо вам немає 18 років, адміністративний кордон ви не зможете перетнути без батьків. Якщо ви їдете тільки з одним з батьків, від другого має бути дозвіл на перетинання кордону, затверджене нотаріусом. В іншому разі вас українські прикордонники не випустять.

КРОК 5: ПРОЙДІТЬ ЗНО

Щоб подати документи до вищого навчального закладу України після складання ДПА необхідно скласти ЗНО. На електронну адресу, яка буде вказана у вашій реєстраційній картці ЗНО, надійдуть два бланки: запрошення-перепустка та сертифікат ЗНО на предмети.

КРОК 6: ВСТУПАЙТЕ ДО ВИШУ

Коли п’ять кроків позаду, час подавати документи для вступу до вищого навчального закладу: атестат про повну загальну середню освіту, сертифікат ЗНО і паспорт. Документи для вступу до ВНЗ можна подавати в електронному вигляді.

Пам'ятайте, що випускники з тимчасово окупованої території, випускники, чиї батьки загинули в АТО, мають пільги на вступ до українських вишів

"Громадяни України, які проживають на тимчасово окупованій території, здобувають вищу (на конкурсних засадах) та професійно-технічну освіту за кошти державного бюджету у порядку та в межах квот, визначених центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки".

Якщо на тимчасово окупованій території ви отримали диплом вишу, ви маєте підтвердити свій диплом на контрольованій території

"Особи, які завершили здобуття вищої освіти на тимчасово окупованій території після 20 лютого 2014 року, мають право на проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки", - йдеться у законі.

При цьому в Міністерстві пояснюють: закон "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" від 15.04.2014 № 1207-VII, зокрема і зміна, внесена до статті 7, щодо проходження атестації для визнання здобутих кваліфікацій, результатів навчання та періодів навчання у порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки особи, не поширюється на осіб, які отримали документи про освіту від так званих "ДНР", "ЛНР".

Тобто, закон, стосується тільки студентів-кримчан, бо зона АТО тимчасово окупованою територією не вважається. Таким чином, студентам вчитися в так званих вишах "ДНР та ЛНР" сенсу немає і краще буде якомога скоріше перевестися в виші на контрольованій території. Тим паче що Донецькі і Луганські виші було евакуйовано.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme