Що приховує ваш кіт: Найголовніші ознаки того, що його треба показати ветеринару

У цій статті поговоримо про необхідність профілактичних оглядів домашніх котів та з'ясуємо, чому це так же важливо, як і правильне харчування

Тіма Печерська
Журналіст відділу «Життя» і відділу «Новини»
Що приховує ваш кіт: Найголовніші ознаки…

Depo.ua ознайомить вас із важливістю відвідування профілактичних оглядів у ветеринара вашим вусатим улюбленцем та пояснить, чому небезпечно роками не показувати кота спеціалісту і чим це може закінчитися. 

Якщо ваш кіт виглядає як завжди, поводиться також звичайно і ніби-то ніщо не вказує на проблеми зі здоров'ям, це не значить, що ви маєте забути про профілактичні огляди та візити до ветеринарів. Уся річ у тому, що коти можуть маскувати та навіть приховувати проблеми зі здоров'ям, що може коштувати життя вашому улюбленцю. Саме через це, ви маєте піклуватися про тварину, яку прихистили, так само як і про себе та своє здоров'я. Профілактичні візити мають стати регулярними, якщо ви хочете, аби кіт чи кішка прожили довге життя. Тому не слід чекати на той момент, коли щось вкаже на проблему зі здоров'ям. 

Чому потрібно регулярно показувати котів ветеринару

Чому потрібно регулярно показувати котів ветеринару

Маємо надію, що ці аргументи впевнять вас у тому, що котів потрібно регулярно показувати спеціалістам, аби запобігти можливим проблемам зі здоров'ям вашого улюбленця.

Коти – вмілі шпигуни

Йдеться не про здатності вправно стежити за потрібним об'єктом, які у вусатих також присутні, а про талант до маскування. Саме до маскування можливих хвороб або поганого самопочуття. Уся справа у генетичній пам'яті, адже коти намагаються замаскувати погане самопочуття, аби не стати ціллю для більш великого хижака. Тому кіт може виглядати цілком здоровим, але вже відчувати себе хворим.

Кошенята і зрілі коти потребують більш ретельного огляду

Перший рік кота або кішки є визначальним. Саме у цей період закладається імунітет тварини та здоров'я на все життя. Саме тому дуже важливо у цей період комунікувати із фахівцями зі здоров'я тварин. Дуже важливо у цьому віці, приблизно до року, контролювати вагу тварини, особливу увагу звертати на їжу та розвиток. Найголовніше у віці до двох місяців, розпочати вакцинацію і скласти графік щеплень на роки вперед. Зауважте, що вакцинації потребують не тільки коти, які гуляють вулицею, а й коти, які живуть лише у домашніх умовах.

Так само особливої уваги потребують коти, які перейшли рубіж у сім років. Вікові зміни котів можуть бути взагалі непомітні, тим не менш здоров'я тварини вже не таке міцне.

Безсимптомний перебіг хвороб у котів

На жаль, низка хвороб у котів має безсимптомний перебіг, серед них: хронічна хвороба нирок. Саме від цього помирає більшість котів зрілого віку. Дуже важливо контролювати стан нирок у котів, яким понад сім років. Також, окрім аналізів крові і сечі, потрібно контролювати стан печінки, щитоподібної залози. 

Кіт-новачок

Про те, що кошенят обов'язково потрібно показувати ветеринару, ми вже казали. Також ретельного обстеження потребують коти, яких беруть з вулиці чи з притулку. Вам можуть розповідати, що кіт кастрований і має усі неообхідні щеплення але насправді це може бути не так. Тому необхідно зробити профілактичний огляд, аби з'ясувати стан здоров'я тварини, отримати пораду щодо його харчування та подальших щеплень.

Також дуже важливо не забути про захист від глистів, бліх та кліщів. Навіть якщо кіт у вас геть домашній - заразу ви можете принести на взутті з вулиці.

Сон і температура

Саме на ці фактори слід звернути увагу, якщо здоров'я вашого вусаня почало вас бентежити. Коти гарячіші за людей і визначити їхню температуру на дотик складно. Якщо міряєте ректальну температуру, то нормальні показники мають коливатися у межах +38 – +39.5. При цьому у кошенят температура може бути трохи вищою. Орієнтуватися на мокрий або сухий ніс не варто, бо його стан може залежати від багатьох чинників: температура у приміщенні, сон кішки, після якого ніс може бути сухим і це є нормою. Проте, якщо кішка важко дихає, поводить себе дивно, то краще за все виміряти температуру або одразу звернутися до ветеринара.

Також одним із факторів, що вказують на зміни у здоров'ї кішки, є її сон. Якщо кішка почала спати більше, ніж зазвичай, наприклад майже усю добу, а у часи без сну виглядає мляво і безсило, потрібно звернутися до спеціаліста.

Зайва вага

Проблема зайвої ваги дуже важлива. Саме тому фахівці радять раз на місяць зважувати улюбленця і записувати цифру. Таким чином ви можете контролювати вагу і у ситуації, коли вона різко зменшилася або навпаки збільшилася, проконсультуватися з лікарем. Фахівець не тільки допоможе з'ясувати причину проблем з вагою, а і надати поради щодо харчування кота. 

Зміни поведінки можуть приховувати значні проблеми

Якщо кіт став себе дивно поводити: відмовлятися від їжі, багато спати, відмовляється ходити до туалету або робить шкоду – це можуть бути перші ознаки проблем як психологічних, так і фізіологічних. Річ у тому, що фізіологічні проблеми можуть маскуватися під психологічні, і навпаки. Таким чином можуть проявлятися не тільки стрес, наприклад, через появу у домі гостей або нових членів родини, а й проблеми з щитоподібною залозою, або шлунково-кишковим трактом. Саме тому слід звертатися до ветеринарів вчасно, навіть якщо проблеми виглядають не такими серйозними, як випадіння зубів, погіршення зору або зміна стану шерсті. 

Як часто потрібно показувати кошенят і дорослих котів ветеринару

Як часто потрібно показувати кошенят і дорослих котів ветеринару

Профілактичні огляди потрібні усім котам, проте у деякому віці їх доведеться робити частіше.

Кошенята

Не важливо, чи придбали ви кошеня у елітному розпліднику чи взяли з вулиці або притулку, головне – якомога швидше завітати з новим членом родини до ветеринара на профілактичний огляд. У цьому віці, до 6 місяців, важливо розпочати вакцинацію, з 7-8 тижня, отримати поради щодо харчування та догляду за котиком та зробити низку аналізів на наявність вірусів. Також потрібно подбати про позбавлення від гельмінтів. Про способи та графік вам також розповість ветеринар.

У період до 6 місяців варто здійснити профілактичний огляд двічі: одразу, як кошеня потрапить до вас і ближче до 6 місяців.

Коти віком від 7 місяців і до 2 років

У цей період потрібно відвідати ветеринара з метою ревакцинації, а після її завершення, кожен рік. Саме у цьому віці варто подбати про стерилізацію, якщо не маєте на меті племінного розведення. Така міра дозволить уникнути подальших проблем зі здоров'ям репродуктивних органів у кішок і сечостатевої системи в котів. 

Молоді коти (від 3 до 6 років)

Профілактичні огляди молодим котам показані раз на рік, а ось кішкам, які не народжують, двічі. Під час візиту ветеринар зможе зробити пальпацію молочних залоз і виключити новоутворення. 

Зрілі та літні коти (від 7 років і далі)

Починаючи з цього віку, коли ваш улюбленець досягнув зрілості, потрібно якомога ретельніше стежити за його здоров'ям. Два рази на рік, а якщо помітите якісь зміни – зайва вага чи її дефіцит, проблеми зі стулом, зміни у шерсті, або у поведінці, потрібно негайно звернутися до спеціаліста. 

Які аналізи і обстеження роблять котам

кіт дорослий і офігезний

Напевно ви в курсі, що більшість людських хвороб є і у котів. Саме тому наразі ветеринарна медицина є досить розвиненою і може запропонувати безліч досліджень. Наразі ветеринари впевнені, що обстежувати здоров'я домашніх улюбленців потрібно так само як і людей. Окрім того, що деякі хвороби котів можуть загрожувати їхньому життю, існують і такі, які можуть передаватися від тварин до власників. Наприклад, вусатих потрібно перевіряти на токсоплазмоз та кишкові інфекції. 

Первинний огляд у ветеринара зазвичай має складатися з перевірки загального стану тварини, пальпації органів черевної порожнини, перевірки температури тіла. Також лікар має звернути увагу на дихання та серцебиття тварини. Вже після такого огляду, ветеринар розкаже, які дослідження та аналізи треба зробити.

Також у профілактичних цілях варто хоча б раз на рік здавати аналіз крові: біохімічний та розгорнутий, і аналіз сечі. 

Вже після перших двох прийомів та результатів обов'язкових аналізів, ветеринар зможе дати чітку відповідь, чи потрібні подальші дослідження вашому улюбленцю. 

Як підготувати кошеня або дорослу кішку до візиту у ветеринару лікарню 

кошеня біжить

Маємо надію, що ці поради допоможуть вам здійснити профілактичний огляд вашого улюбленця якомога комфортнішим, як для вас, так і для котика:

  • Перш за все, якщо ви взяли кошеня, потрібно витримати карантин і не давати йому спілкуватися з іншими тваринами. Показати котика спеціалісту потрібно якомога швидше
  • Згодом, подбайте про спеціальний засіб, у якому будете перевозити кошеня або кота. Він має бути надійним і зручним для вашого улюбленця.
  • Обов'язково складіть перелік запитань, які вас турбують. Запитайте про харчування, вакцинацію, стерилізацію, про позбавлення від глистів та бліх.
  • Якщо ви вже були у ветеринара і маєте якісь записи, або карту вакцинацій, обов'язково візьміть усю наявну інформацію із собою.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme