Що можна собі дозволити на прожитковий мінімум (ІНФОГРАФІКА)

В проєкті Держбюджету на 2020 рік для дорослої працездатної людини прожитковий мінімум пропонується в розмірі від 2027 грн з 1 січня до 2189 гривень з 1 грудня. Місячний прожитковий мінімум – це сума, що має дорівнювати обсягу товарів та послуг, достатніх для задоволення мінімальних потреб людини на місяць. Він вважається межею бідності, проте людина, яка живе на такі гроші в Україні – вже за цією межею

Що можна собі дозволити на прожитковий м…

Нагадаємо, в проєкті Держбюджету на 2020 рік, який нещодавно було представлено на засіданні Верховної ради, пропонується встановити прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі: з 1 січня 2020 року — 2027 гривень, з 1 липня — 2118 гривень, а з 1 грудня — 2189 гривень.

Журналісти Depo.ua підрахували, що житель України може собі купити на ці шалені гроші.

Прожитковий мінімум – це грошовий еквівалент товарів та послуг, необхідних для задоволення потреб людини, а точніше "Вартісна величина достатнього для забезпечення нормального функціонування організму людини, збереження його здоров'я набору продуктів харчування, а також мінімального набору непродовольчих товарів та мінімального набору послуг, необхідних для задоволення основних соціальних і культурних потреб особистості."

В цьому визначенні, яке ми скопіювали з сайту Верховної ради ніде не стоїть сполучення "або", тобто цих двох тисяч гривень має вистачити і на харчування, і на непродовольчі товари і ще й на задоволення соціальних і культурних потреб особистості.

Але якщо підрахувати, кожна з цих опцій затягне окремо на дві тисячі гривень, а іноді й більше.

Чому прожитковий мінімум такий маленький?

Дві тисячі гривень прожиткового мінімуму і його поступове збільшення ще на півтори сотні гривень виглядає як знущання з боку чиновників та влади, яка встановила такі норми, або їхня неймовірна відірваність від реального життя. Адже і самі чиновники-високопосадовці неодноразово заявляли, що прожитковий мінімум має бути близько чотирьох тисяч гривень, тобто вдвічі більше ніж зараз.

Федерація профспілок України, з посиланням на Міністерство соціальної політики повідомляє, що фактичний розмір прожиткового мінімуму у цінах липня 2019 року у розрахунку на місяць на одну особу становив близько 4 251,10 грн, з урахуванням податків. Таким чином, законодавчо встановлений на липень 2019 року (1 936 грн) прожитковий мінімум занижено у 2,2 рази порівняно з його фактичним розміром.

Читайте також: Опитування дня: Яким в Україні має бути прожитковий мінімум

В той же час, до прожиткового мінімуму прив’язані всі соціальні виплати. Прожитковий мінімум як державний соціальний стандарт застосовується для встановлення мінімальної заробітної плати та мінімальної пенсії за віком, визначення розмірів соціальної допомоги, допомоги сім'ям з дітьми, допомоги по безробіттю, стипендій, встановлення величини неоподаткованого мінімуму доходів громадян, розміру судового збору.

Тобто якщо підняти розмір прожиткового мінімуму, доведеться збільшувати і решту виплат. Не факт, що Держбюджет таке витримає.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme