Сезон відпусток: Як захистити квартиру від пограбування

Якщо вас непокоїть проблема злочинності у вашому районі чи місті і ви не хочете стати жертвою злодіїв на період відпустки, тоді радимо вам ознайомитися з уим матеріалом 

Марія Гурська
Журналіст відділу «Життя»
Сезон відпусток: Як захистити квартиру в…

Depo.ua пропонує ознайомитися з порадами від фахівців, які знають на охороні житла. Якщо ви вирушаєте у відпустку, зимову чи літню, чи плануєте на довгий термін покинути житло, радимо прочитати цю статтю, адже у ній ви знайдете чимало лайфхаків. Як виявляється, жоден замок не здатен на сто відсотків гарантувати, що у вашу квартиру не проникнуть злодїі. Проте і охоронні фірми не завжди рятують у цій ситуації. Проте є декілька дієвих порад, які, використовуючи у комплексі, можуть врятувати вас від пограбування.

Журналістка поспілкувалася із представником охоронної фірми і розповідає, як діють грабіжники, які лайфхаки можна використати, щоб максимально убезпечити своє житло від непроханих гостей, та чому більшість порад із інтернету не діють.

 

За інформацією з офіційного сайту Національної поліції, аматори можуть обрати для пограбунку першу-ліпшу оселю, але частіше, зокрема професійні злодії, квартири і будинки грабують по наведенню. 

Для цього злодії "винюхують" інформацію: за членами обраної родини стежать, подекуди випитують щось у балакучих сусідів, публікують фейкові оголошення для збору потрібної інформації, телефонують або ж дзвонять у двері, ставлячи запитання з уточненням ваших пересувань або пересувань сусідів, а обрані квартири "мітять" підручними засобами.

Чи допоможе замок від грабіжників

Про протидію крадіям, їхнім методи та тонкощі охорони ми поспілкувалися із представником однієї із київських охоронних фірм Русланом.

Перше запитання, яке спадає на думку – чи допоможе дорогий, якісний замок убезпечити майно вдома від грабіжників?

За словами нашого співрозмовника – ні.

"Замок ніяк не допомагає. Що є замок, що немає. Була у нас історія із одним забезпеченим чоловіком: у нього відеонагляд стояв у квартирі і виходив на загальні сходи. Так от, там на записі з камери видно: злодій присідає до його замка, 7 секунд і двері відчинені. А чоловік ще дуже дивувався: "Як це так, я ж спеціально купував замок за 600 євро". Але для людей, які мають певні навички, замок - взагалі не перешкода".

- Скільки коштує поставити свою квартиру під охорону і встановити сигналізацію? 

Стандартний набір - датчик відкриття, датчик руху і панель керування від українського виробника, разом із встановленням і першою щомісячною абонентською платою у кількасот гривень обійдеться менше, ніж у 4 тисячі. Але все залежить від конкретної охоронної фірми і обладнання, яке вона використовує. Як зазначив представник охоронної фірми, треба враховувати, що датчик бачить все, але не бачить через перешкоди. Тобто на рух за склом, дверима та навіть шторами він не зреагує. Тож якщо людина хоче захист всієї квартири і переживає через проникнення крізь вікна, то датчик потрібен у кожну кімнату. Кожен такий, від українського виробника, обійдеться від 500 грн.

- Чи передбачена у охоронних фірм компенсація, якщо сигналізація спрацювала, а грабіж таки відбувся?

"У нас передбачена компенсація на суму до 10 тисяч у випадку наявності чека на крадене майно. Передбачається, що за той час, коли приїдуть охоронці, грабіжники більш ніж на 10 тисяч гривень не награбують.  Але іноди трапляються люди, які хочуть на охоронних фірмах нажитися. Була ситуація: приходить людина додому, не вимикає сигналізацію, приїжджають охоронці, а "постраждалий" і бідкається: мовляв, отут у тумбочці біля дверей лежала тисяча доларів, компенсуйте мені. Звісно, фірма нічого не виплатила"

- Відомо, що грабіжники певним чином відмічають обрані квартири. Це можуть бути і наклейки, і відмітки крейдою. З якими випадками стикалися ви?

"У двері запихають якісь папірці, часто шматочки сірників. Так само, до речі,  і вираховують, коли людина приходить додому. Господар квартири того і не помітить, а грабіжники ходять і бачать - о, випав шматок сірника, отже, хтось уже є вдома".

- Ситуація: квартиру під охороною грабують, охоронці приїжджають вчасно. Їхні дії?

"Їхні дії - затримати людину, яка знаходиться всередині, до приїзду поліції. Тобто, приїжджають, в'яжуть, викликають правоохоронців. Ну а далі вже йдуть "розборки": хто такий, чого поліз, оформлюється все це".

- Домашній сейф - наскільки це надійно?

"Дивлячись який сейф. Він має бути зафіксований - прибитий до підлоги або до стіни. Якщо у вас оселя під охороною, а цінні речі ви зберігаєте у хорошому сейфі - то, звісно, вірогідність того що у вас вкрадуть щось дороге, істотно зменшується. Бо на відкриття сейфу також потрібен додатковий час. Але залежить, знову ж таки, від того, який саме сейф. Бо, буває, що куплять щось таке, поставлять на тумбочку, і все - ніби сейф. А його взяв під пахву і пішов. Інша річ, якщо він якісний і зафіксований до нормальної стіни або ж підлоги".

- Чи можуть допомогти лайфхаки з інтернету вберегтися від крадіїв? Наприклад, ховати гроші у крупи, книжки, тощо

"Не можу сказати напевне. Але, як показує практика, коли заходять у дім - перевертають геть усе. Тобто, труси, шкарпетки вивертаються, одяг. Книжки витрушуються, усі ящики, шафи, все. Але от конкретно про те, щоб крупи висипали - про таке я особисто ще не чув. Але варто розуміти, що всі лайфхаки з інтернету читають не лише ті, хто хоче вберегтися від злодіїв, а й самі грабіжники".

І усе ж таки, для тих, хто поки що не наважився встановити охоронну сигналізацію, але хотів би хоч якось убезпечити майно, кілька  простих порад:

Уважно оглядайте двері

Такі огляди допоможуть зрозуміти, чи не потрапила ваша оселя під приціл злодіїв. Ось кілька прикладів міток, які залишають крадії:

Борошно або печиво під килимок (по слідах на борошні злодії розуміють, чи хтось заходив у квартиру)

Зубочистка (можуть поставити під дверима, і за її падінням зрозуміти про активність господарів)

Волосинки, нитки (їх можуть приліпити пластиліном, часто у верхній частині дверей)

Не ховайте гроші у легкодоступних місцях 

Одяг, взуття, шкарпетки, меблі, книжки. Місця "під ванною", "за унітазом", "під батареєю" - звичні місця для пошуку "заначок" у крадіїв. На кухні: у крупах, у холодильнику та морозилці, у банках з-під чаю, тощо - все це перевіряється професійними злодіями на наявність певної суми коштів та прикрас.

Найнадійніше місце для ваших грошей - у банку. Також варто з обережністю ховати цінні документи, особливо ті, які стосуються майна: документи на квартиру, дачу, землі.   

Ставтеся обережно до соцопитувань

Якщо вам телефонують, і ставлять запитання щодо ваших пересувань, кількості людей вдома, ймовірно, ви маєте справу із шахраями. Запитання на кшталт "Який у вас графік роботи" або "чи їдете ви у відпустку, та коли і куди" мають викликати у вас підозру і не заслуговують на відповідь.

Не реагуйте на підозрілі оголошення

Для надто довірливих громадян інколи достатньо оголошення на кшталт "Створюється банк даних для бажаючих прийняти у себе родини на період своєї відпустки. Порядок і високу оплату гарантуємо. Укажіть можливі умови проживання, термін, тощо". В результаті по приїзді додому на них очікують перевернута догори дригом оселя без цінних речей.

Обзаведіться  міцним дверним ланцюжком

Якщо ви не впевнені, хто саме тоїть по той бік дверей - не соромтеся через відкритий на величину ланцюжка простір перевірити в незнайомців документи. 

Не тримайте вдома великі суми грошей

І не розповідайте про свої заощадження людям, які не належать до вашого найближчого оточення із 100% кредитом довіри. До того ж, місце та і наявність заначок не варто показувати дітям - вони можуть випадково бовкнути зайвого.

Ховайте цінні речі, викликаючи додому фахівців

Якщо чекаєте на сантехніка, електрика, та і будь-якого незнайомця вдома, приберіть із зони його перебування цінні речі та гроші, обмежте їх пересування лише у відведеному для роботи просторі та не залишайте без нагляду. Трапляються випадки, коли майстри за викликом співпрацюють із квартирними злодіями, орієнтуючи їх, де що знаходиться і який "вилов" можна спіймати у даному помешканні.

Встановіть решітки на вікна

Грабіжники люблять проникати в квартири верхніх і нижніх поверхів через вікна, тож решітка стане для них серйозною перешкодою. Нюанс: на решітці повинен бути замок - такими є вимоги пожежної безпеки.

Не "світіть" геолокацію у соцмережах

Якщо ви полюбляєте робити селфі у власному помешканні та/або на дачі, при цьому демонструючи у соцмережах розташування приміщення, то даєте злодіям величезний обсяг інформації, яку можна використати проти вас.

Те ж саме стосується і відпустки: якщо ви надовго їдете, залишаючи квартиру без нагляду - подробиці про місце, довжину вашого відпочинку і подальші плани можуть бути "шматком пирога" для квартирних крадіїв.

Світло може вимкнутися не випадково

Іноді злодії можуть виманювати хазяїв квартири у коридор, просто викрутивши пробки електрощита у під'їзді. Світло гасне, людина виходить у коридор і отримує удар по голові. Щоб уникнути цього, у поліції радять об'єднаєтеся із сусідами і зробити ще одні металеві двері в загальному коридорі.

Проведіть додаткові бесіди із дитиною

Часто грабіжники шукають будинок, де вдень знаходяться тільки діти шкільного віку. Подзвонивши у двері, злочинці проникають у квартиру під приводом "віддати борг батькам, тощо". Діти часто довірливо відкривають дядькові, що, передавши кілька купюр, наполегливо рекомендує покласти їх "туди, де мама і тато зберігають гроші". Визначивши місце, злодій просить принести йому склянку води й у цей час швидко діє. І це кращий із можливих сюжетів. Деякі злочинці не посоромляться завдати шкоди дитині.

Куди подіти цінні речі?


Найкращим варіантом для зберігання цінних речей, дорогої техніки, ювелірних прикрас та документів стане оренда індивідуального сейфу у банку. Вартість такої послуги залежатиме від терміну, на який ви хочете винайняти сейф, та від його розміру.

В середньому, зберігання цінностей може обходитися у суму від 14 до 40 грн на добу. Припустімо, ви збираєтеся у відпустку на 20 днів, і на цей час орендуєте сейф висотою до 79 мм. Тоді за збереження вашого майна ви заплптите приблизно 400 грн. Важливий нюанс: у більшості великих банків індивідуальні сейфи рідко коли стоять порожніми, тому подумати про збереження речей під охороною варто заздалегідь.

Щоб оформити договір оренди, вам потрібно бути клієнтом обраного банку і взяти із собою документ, що посвідчує особу та оригінал довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру платника податків, якщо у вимогах від вашого банку не зазначено інше. Також при собі потрібно мати гроші для заставної плати за ключ ( в середньому близько 2 тисячі грн). Цю суму вам повернуть по закінченню орендного договору.

Зберігати у сейфах банків зброю, боєприпаси, вибухові речовини, хімічні або радіоактивні речовини, наркотики, інші предмети, які не належать до цінностей або документів суворо заборонено.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme