Сестра Сенцова розповіла, як звикає до України та вивчає мову

Сестра засудженого на Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан ділиться враженнями від свого проживання в Україні
Depo.Життя
12 вересня 2016 10:26
ФОТО: depo.ua

Про це вона написала на своїй сторінці у "Фейсбуці", передає depo.ua.

Каплан зазначила, що через три місяці свого перебвання в Україні не відчуває ностальгії за Росією.

"Сумую тільки по деяким людям і не більше того. Загалом, політ нормальний", - пише вона.

Каплан також активно вивчає українську мову.

"Навчилася розуміти українську, хоча проколи ще бувають. Помітила, що російська мову тут відрізняється від російської на Росії. І справа навіть не в/на Україні. Наприклад, на Росії порушено кримінальну справу, а тут - відкрито кримінальне провадження. І таких нюансів багато. До речі, доширак по-українськи – мівіна", - розповідає вона.

Вона також звернула увагу на складнощі у назвах місяців року українською.

"Українська небезпечна, особливо місяці. У моїй картині світу листопад - це вересень, хоч убий, а це, блін, листопад. Листопад, Карл, тут у вересні ще літо! Так і запам'ятала, листопад - це вересень + 2 місяці. Грудень - особлива пісня", - пише Каплан, закликавши україномовних друзів не сміятися з її "проколів", а російськомовних – не переконувати її кинути вивчення української.

"Навчилася переносити спеку. Я людина настільки північна, що навіть курортів намагаюся уникати, бо погано мені. І якщо ще в червні я вже в 11 ранку плавилася і намагалася триматися ближче до води, то вже в липні навчилася ходити по місту без бажання впасти без свідомості", - розповідає жінка.

Вона також зазначила, що у спілкуванні з українцями їй доводиться знову вчитися говорити "без бойової стійки".

"А найскладніше в цій країні - навчитися спілкуватися з людьми, не займаючи бойову стійку. Я так звикла чекати, що хтось обов'язково бовкнув якусь х**ню, від якої боляче, що зараз дуже складно знову спілкуватися з людьми без цієї чортової бойової стійки", - написала Каплан.

Нагадаємо, Наталія Каплан емігрувала із Росії у червня цього року

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя