Сестра Сенцова: Олег сподівається, що скоро повернеться в Україну

Сестра ув’язненого на Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Кочнєва (Каплан) повідомляє, що він, перебуваючи в колонії в Якутську, сподівається на швидке повернення в Україну
Depo.Життя
3 червня 2016 11:30
ФОТО: depo.ua

"Олег в Якутську, сподівається на екстрадицію і швидкий приїзд до Києва, написав чотири сценарії, зараз нічого не пише. Каже, що там холодно, але терпимо, з сусідами по камері ладнає, отримує листи. Його не пресують, на відміну від інших політичних в’язнів, ні разу не був в ШІЗО", – розповіла Кочнєва, передає depo.ua з посиланням на "Крим.Реалії".

Верховний суд Росії нещодавно відмовився розглядати касаційну скаргу на вирок Олегу Сенцовй і Олександру Кольченку.

У зв’язку з цим МЗС України висловило обурення, назвавши рішення найвищого судового органу Росії "позбавленням незаконно засуджених українців права на об’єктивний розгляд їхніх справ у суді вищої судової інстанції", а також "новим підтвердженням політичного замовлення в цій справі і компрометацією російської судової системи як незалежної гілки влади".

За словами адвокатів, тепер залишається сподіватися на те, що Київ і Москва зможуть домовитися про екстрадицію Сенцова і Кольченка в Україну.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд Росії засудив Сенцова і Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Росією Криму. Самі засуджені і правозахисні організації вважають звинувачення на їхню адресу необґрунтованими і політично мотивованими.

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя