Сервіси для мандрівників: Як відпочити у Європі за 116 євро

Чи справді додатки для подорожей допомагають усе спланувати і зекономити

Сервіси для мандрівників: Як відпочити у…

Безліч сучасних сервісів пропонують допомогу у плануванні подорожі.

Depo.ua протестував кілька популярних ресурсів і з'ясував, чи зможуть вони стати в нагоді у мандрах.

Білоруський сервіс планування подорожей Eightydays.me

Сервіс з планування подорожей пропонує користувачу побудувати туристичний маршрут з обраного пункту. Програма включає у екскурсію кілька міст. Враховує зручність сполучення і наявність бюджетних та зручних авіаквитків. Також у базі є 140 маршрутів залізницею.

Як це на практиці:

Ресурс пропонує скористатися мобільним додатком, веб-версія працює у бета-режимі.

Отже, реєструємося в один клік обравши опцію "Через Facebook".

З Києва можна планувати маршрут лише Європою. Автоматично виставляється період подорожі у два тижні.

З першого кліку система за цей період пропонує відвідати шість міст, заплативши за авіаквитки близько 12, 1 тис. грн. З Києва – летіти до Стокгольма, де провести чотири ночі, зі Стокгольма – до Будапешта, теж на чотири ночі. Стільки ж часу "радять" провести у Венеції і Флоренції. І по дві ночі – у Мілані та Афінах.

Якщо ж обрати варіант на п'ять міст, сума на дорогу знижується до 9,5 тис., а у туристичному плані – зовсім інші міста. Так, з Києва рекомендують вирушити до Братислави (4 ночі), потім до Мілану (4 ночі), Венеції (4 ночі), Будапешта (5 ночей) та Варшави (3 ночі).

Обираємо наближений до реалій період – п'ять днів. У цей період "вміщається" лише три міста – Братислава (1 ніч), Мілан (2 ночі), Будапешт (1 ніч). Ціна дороги – 6,68 тис. грн.

Паралельно виводяться пропозиції по житлу з сервісу Booking.com. Наприклад, у Будапешті пропонують заночувати за $12. Коли натискаєш кнопку "забронювати", тебе просто перекидає на сервіс бронювання житла, де мусиш заново заносити параметри.

Висновок: Система справді надає корисну інформацію і показує додаткові можливості. В принципі те саме можна зробити, взявши карту і засівши за пошук на ресурсі Skyscanner.com, але тут маєте вже готовий тур. Ресурс підказує бюджетні варіанти, про які так просто можна і не згадати. Втім, план потребує перевірки. Наприклад, від Братислави до Відня можна доїхати всього за годину і 150 гривень, а столиця Австрії у розглянутих пропозиціях не фігурує.

Український сервіс TripMyDream

Доволі цікавий ресурс, який допомагає планувати подорож під бюджет, добираючи і квитки, і місце для нічлігу. Минулого року був визнаний найкращим стартапом світу.

Як це на практиці

На головній сторінці обираємо вкладку "Переліт + готель". Далі, можна обрати специфіку відпочинку - екскурсійний, пляжний, екзотичний. Обираємо дати подорожі і орієнтовний бюджет. Система сама обирає доступний напрямок. Наприклад, ті, хто готовий витратити 3800 грн пропонується провести міні-відпустку у Гданську. Щоправда, жити доведеться у хостелі, у спільному номері.

А от за 5500 грн можна провести відпустку ще й у Вільнюсі, Будапешті, Варшаві, Кракові, Тбілісі.

Натиснувши на вкладку "Проживання", отримуємо більше варіантів нічлігу з можливістю обрати готель за ціною чи класом.

Висновок: Сервіс допомагає дізнатися про нові бюджетні напрямки і організувати поїздку у кілька кліків. При купівлі квитка чомусь перекидає на російський сервіс Kupibilet.

Trip.com

Своєрідний інтернет-гід обраним містом.

Як це на практиці:

Заходимо на сайт і у строку пошуку заносимо назву міста – наприклад, Будапешт. Система генерує опис основних пам'яток міста – навіть лаконічніший, ніш у Вікіпедії. Далі пропонується обрати один з фільтрів (тут називаються Tribes - племена).

Обираємо категорію "Історія" – видаються готелі і ресторани в історичних місцинах, список пам'яток з фото і реальними відгуками. У профілі кожної пам'ятки – телефон і години роботи.

Є і більш екзотичні фільтри. Наприклад - для жінок, які подорожують самі, та представників ЛГБТІК. Втім, перелік місць і пам'яток більш-менш схожий. Лишень легендарні купальні угорської столиці для туристок видаються на перших місцях.

Якщо обрати посилання Tribes вгорі сторінки, ресурс видає підбірку тематичних статей. Наприклад, безпечні та небезпечні місця для мандрівниць, які відкривають світ насамоті.

Висновок: Сервіс, який можна переглянути задля знайомства з країною. Втім, практичну користь навряд чи знайдете.

Skyscanner: Реально найдевше?

Зубр світового туристичного ринку, яким користуються ті, хто лінується відслідковувати ціни на сайтах перевізників. Тут усе просто: задаємо напрямок і дату, а агрегатор видає варіанти рейсів.

На сайті є опція Everywhere (всюди). Задавши її, можна отримати підбірку цін по різних напрямках. Найдешевший закордонний варіант на 23 серпня – Будапешт (64 євро), Паланга (65 євро) і Вільнюс (68 євро).

19 вересня можна дістатися до Франкфурта за 39 євро, а за 54 євро – до Вільнюса. За приблизно цією ж ціною знаходимо квиток на сайті Wizzair – щоправда, вказано, що він за акційною ціною і наразі є лише один.

Висновок: Просто і зручно. Але краще перевіряти обрану пропозицію на сайті перевізника. Раптом квитків обмаль і треба ворушитися швидше.

Карта Європи з вимогами до туристів

Навіть за умов безвізу при перетині кордону варто мати з собою (готівкою або на картці) суму, яку обрана країна визначила як мінімальну для перебування.

Дізнатися про мінімуму для різних країн можна завдяки простому сервісу від організації "Європа без бар'єрів".

Як це на практиці: Просто обираєте країну і клацаєте по ній мишкою. Наприклад, з'ясовуємо, що Польща вимагає мати 27 євро на день, якщо подорож триває три дні.

Знати, скільки витрачатимеш

Якщо ціну на житло та дорогу більшість з нас знає заздалегідь, ціни на їжу, одяг, таксі певною мірою сюрприз. Так, у мережі є купа відгуків, але стосуються вони, як правило, популярних туристичних місцин.

Портал Numbeo обіцяє розповісти про умови життя і цінах в різних містах.

Як це на практиці:

Знову заносимо у пошук Будапешт. Ресурс видає базову інформацію. Ціни одразу конвертує у гривні.

Зазначається, що життя у місті майже на 60% дорожче, ніж у Києві. Якщо не платити за оренду житла, за місяць доведеться витратити близько 14,794 грн.

Далі наводяться таблиці цін на магазини, транспорт, ресторани, комунальні послуги. Наприклад, капучіно у місті можна випити за 24,4 грн, така ж мінімальна ціна на крафтове пиво.

За кіло сиру доведеться заплатити від 117 грн, а кіло яблук потягне на 19,5.

Висновок: Ресурс складає певне уявлення про необхідний бюджет.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme