Серіал "Кандидат": Як держава вчить українців голосувати

25 жовтня в Україні відбудуться чергові місцеві вибори, де громадяни України оберуть депутатів місцевих та обласних рад, а токож міських голів

Серіал "Кандидат": Як держава вчить укра…
Фото: osvita.diia.gov.ua

 

 

Втім, чергові вибори пройдуть за новими правилами. До виборчого законодавства було внесено зміни, змінився і адміністративно-територіальний устрій,  а отже усім нам доведеться голосувати за не зовсім звичною системою.

Для того, аби пояснити українцям ці зміни а також дати початкову інформацію тим, хто хотів би стати депутатом у раді свого міста, у Міністерстві цифровий трансформації України та Центрі сприяння реформам презентували освітній серіал "Кандидат".

Подивитися його повністю можна на платформі платформі "Дія.Ціфрова освіта".

Пілотну, "нульову" серію ви можете переглянути нижче. 

У пілотній серії лише представляють курс та пропонують приєднатися до навчання. Для того, аби пройти його повністю, потрібно авторизуватися на платформі. 

Для цього натисніть на блок "Вхід на платформу" в правому верхньому куті. Або на кнопку "Авторизуватись та проходити навчання" після обрання освітніх серіалів для навчання. Потім введіть свій мобільний номер у поле реєстрації та відправте його. Після цього вам прийде sms із кодом, який треба ввести для закінчення реєстрації. І все — ви зареєстровані!

 

У описі проєкту йдеться, що цей серіал для всіх, хто розмірковує, чи балотуватися на місцевих виборах.

"Ви почуєте про всі основні етапи, які доведеться пройти кандидату вже найближчими місяцями. Напередодні місцевих виборів усе відбувається за новими правилами — тільки-но прийняли зміни до виборчого законодавства, а у країні змінюється адміністративно-територіальний устрій", – сказано на порталі.

Там також зазначено, що серіал допоможе розуміти роботу спостерігачів у день виборів, вести передвиборчу агітацію, дізнатися, як стати кандадатом а також знати, хто такий депутат місцевої ради та як наповнюється бюджет громади.

Програма курсу містить наступні теми:

Система державної та місцевої влади в Україні. Органи місцевої влади різних рівнів

Принцип субсидіарності та об'єднання громад

Пояснення, яким коштом живе громада

Пояснення, хто такий депутат місцевої ради

Пункт "Хто такий хороший кандидат?"

Пояснення, як стати депутатом місцевої ради

Наведені пояснення статуту та нормативної бази

Процес висування і реєстрації кандидатів

Серія про передвиборну агітацію

Пояснення дій штабу кандидата у день виборів

Пояснення дій кандидата, якого обрали

Також після курсу пропонують пройти тестування.

У серіалі знялися як професійні актори, так і політики. Зокрема, там можна буде побачити актора Андрія Джеджулу, депутатів Марину Бардіну, Олену Шуляк, Вадима Галайчука, Олександра Скічко, громадського діяча Олександра Солонтая а також  виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана.

При цьому "Депутат" – не перший подібний проєкт, представлений на платформі "Дія" – там вже 20 стрічок, які пропонують розширити свої розуміння процесів у різних сферах. 

Зокрема, там є кілька сезонів проєкту "Базові цифрові навички", спрямований допомогти людям оволодіти користуванням смартфоном, планшетом або комп'ютером. Окремим курсом є "Цифрові навички для вчителів". У описі йдеться, що на курсі вчитель зможе опанувати онлайн-інструменти, аби зробити навчальний процесбільш захопливим і ефективним.

Також є серіал для батьків "Безпека дітей в інтернеті" про те, як вберегти своїх чад від кібербулінгу, шкідливих матеріалів, суїцидальних інтернет-спілок, тощо.

Крім загальних напрямків курсів та навіть навичок роботи у трендових соціальних мережах, тут є курси "Як оплачувати комунальні послуги онлайн", довідковий серіал про роботу ШВЛ при лікуванні COVID-19 а також серіал по допомозі з фінансовою грамотністю населення.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme