Сергій Юрський про пробіли в житті, шторм у суспільстві і скрегіт зубів через Крим: 10 цитат

У Москві на 84 році життя помер радянський актор і режисер театру та кіно Сергій Юрський, який не боявся виступати проти путінського режиму

Сергій Юрський про пробіли в житті, штор…

Depo.ua зібрав 10 висловлювань Юрського про кляп у роті, лабіринті життя і штормі суспільстві.

1. "Складна людина. Багато намішано в людині. Тому і цікава. Сплітаються нитки, що ведуть зі свого минулого, з генетичними нитками, що тягнуться від предків (...) Нитки громадського обов'язку і особистого інтересу прагнуть бути пов'язаними в красивому візерунку, але часом заплутуються потворними вузлами. Кожен з нас складний"

2. "Якщо б ти зробив хоч один інший поворот в лабіринті твого життя, це був би не ти. Змирися з пробілами і пропусками - вони твій вибір. Обірви нитку - ти вільний, і кожна нова секунда є новий вибір. Пробіл - те, що існує в довгому рядку тексту. Пам'ятай пробіл, але цінуй рядок"

3. "Можливо, ці актори мучилися і скреготали зубами, що Крим їм недоступний. Може, вони просто не знали, що в Крим можна було поїхати вільно (...) Стародавні греки могли б дати право нинішнім грекам заявити, що споконвічні землі Греції поширюються на півсвіту. Але тут би турки почали говорити, що у них була Османська імперія, і ці землі належать їм. Зараз толерантність дратує багатьох"

4. "Це інша нація - дружня, історично пов'язана з Росією, але інша. Зараз Україна - це інша країна. А говорять про неї в такій тональності, як ночами в телевізійних передачах Мамонтова або Соловйова: "хочемо - розгонимо, хочемо - захистимо, а російська мова там повинна бути!". Хлопці, це не ваша справа"

5. "... питання про те, що робити, коли ти опинився на краю, як чинити. І тут немає ніяких рецептів, тому що краї різні. Прірви, які перед цим краєм, різні. І люди різні. Різні дуже часи. І тому відповідати кожному потрібно самому"

6. "Від нерозуміння ситуації, що змінилася, влада починає кричати: ви розгойдуєте човен, і нам всім буде погано! І влада просить одну частину народу приструнити іншу частину народу. Це короткозорість. Небезпеки у нас спільні, але човен влади не стосується човна народу. Ми не в одному човні (...) І розгойдують її зовсім не ті, кого звинувачують у розгойдуванні. Це створює загальний шторм"

7. "Ось дивіться: ведучий на телебаченні. За змістом слова він веде. Але це людина з підказувачем в вусі, людина, яким звідкись хтось невидимий керує. Виходить, що ведучий - це ведений. Але спілкуєшся-то ти тільки з ним. І так побудована сьогоднішня влада. І суспільство. З тобою розмовляє людина, яка отримала відмашку, сигнал на те, що він зараз, в даний момент робить (...) І людей, які не знають, чию волю вони виконують, - цих людей мільйони "

8. "Коли людина має можливість викладати там-сям, значитися в десяти місцях і займатися відвертою халтурою, вона теж бере участь в процесі розкладання суспільства"

9. "Ви мене закликаєте помріяти в напрямку минулого? Це симпатичне заняття за наявності дозвілля. Але ось біда: дозвілля - це те, чого у всьому моєму житті був абсолютний мінімум"

10. "По-перше, старече "раніше було краще" - дуже нудно. Просто потрібно мовчати. Моя остання роль в театрі - людини, який наказала прив'язати себе до крісла і заткнути собі рот кляпом. Поки не додумався до чого-небудь нового, я повинен сидіти з кляпом у роті"

Юрський народився в Ленінграді.

Навчався на юридичному факультеті Ленінградського університету ім. Жданова, акторському факультеті Ленінградського театрального інституту ім. Островського.

У 22 роки влаштувався у Великий драматичний театр ім. Горького.

У 24 роки дебютував в кіно, в картині "Повість про молодят". Прославився ролями в фільмах "Берега в тумані", "Золоте теля", "Пістолет з глушником", "Корольов".

Написав книги "Хто тримає паузу", "Спроба думати", "Портрет з натури".

У матеріалі використані цитати з книг Юрського, його інтерв'ю для "Сегодня", "Эхо Москвы", Сноб, Гордон, "Аргументы и факты", "Новая газета", dp.ru.

ФОТО: 24СМИ

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook