Сенцов отримав Шевченківську премію

Український режисер Олегов Сенцов, який перебуває в російському ув’язненні, отримав Національну премію імені Тараса Шевченка у сфері кінематографу
Depo.Життя
3 березня 2016 15:13
ФОТО: depo.ua

Про це повідомляє depo.ua з посиланням на прес-службу президента України.

"На жаль, сьогодні я не можу вручити Олегові заслужений диплом Шевченківського лауреата. Сучасна Росія переплюнула Радянський Союз. За Совєтів людей у насильницький спосіб позбавляли радянського громадянства, тепер же навпаки – силоміць проголошують російськими громадянами українських патріотів. Та Олег був, є і буде громадянином України, причому великим її громадянином", – заявив глава держави Петро Порошенко. 

Премію Сенцову присудили за фільми "Геймер" (2011 рік) і за незавершену роботу "Носоріг".

"Я переконаний, такий день обов’язково настане, коли Олег Сенцов повернеться з російської неволі. Я з хвилини на хвилину чекаю дзвінка про визволення з полону ще одного заручника, якого майже рік тримали у підвалах і катували", – додав президент.

Окрім того, премію Шевченка у сфері публіцистики й журналістики вручили колишньому депутату Верховної Ради, письменнику й дисиденту Левку Лук'яненку. Премію він одержав за 13-томник "Шлях до відродження" (2014 рік).

Премію у сфері музичного мистецтва одержав хореограф Раду Поклітару за балет-триптих "Перехрестя" (2012 рік), балети "Лебедине озеро" (2013 рік), "Жінки в ре мінорі" (2014 рік), "Довгий різдвяний обід" (2014 рік).

У сфері концертно-виконавського мистецтва лауреатом стала народна артистка України, солістка Національного академічного театру опери й балету ім. ШевченкоАнжеліна Швачка за виконання провідних партій в операх і популяризацію української музичної спадщини.

Лауреатом премії в сфері образотворчого мистецтва оголошений народний художник України Михайло Гуйда за цикл робіт "У єдиному просторі".

Довідка: Сенцов був засуджений Північно-Кавказьким військовим окружним судом до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Йому були пред'явлені звинувачення в підготовці підриву пам'ятника Леніна в Сімферополі, а також у підпалі офісів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії". Пізніше стало відомо, що Олега Сенцова етапували в Челябінськ.

Більше актуальних новин читайте на Depo.Життя