Сенцов почав знімати "Носоріг": Що відомо про фільм

Український режисер Олег Сенцов розпочав зйомки стрічки "Носоріг" про буремні 90-ті роки та колишнього бандита з тих часів. Головна частина процесу запланована на жовтень, а зараз зробили невелику зйомку, аби "застати соняшники"

Марія Зайчик
Журналіст відділу «Життя»
Сенцов почав знімати "Носоріг": Що відом…
Фото: Facebook/Sentsov

 

Кількома світлинами із знімального майданчика Сенцов поділився у Facebook.  

До цього режисер публікував знімки процесу пошуку локацій для зйомки. 

Depo.ua зібрав інформацію про майбутню картину українського режисера. 

Про що фільм "Носоріг"

"Носоріг" –  повнометражна кримінальна драма. Це фільм про 90-і роки в Україні, де сюжет крутиться довкола спогадів колишнього бандита про своє життя. З дитинства він добре знав, що треба бути сильним і безжальним – лише так можна заробити авторитет і вижити у буремні 90-і. Бійки, розбірки, вбивства, тортури – сила, жорстокість і безкарність перетворюють його на безжалісного носорога. Такий бажаний зліт виявляється падінням, у якому він втрачає себе і свою сім'ю. Але шанс на зміни дарує зустріч із незнайомцем.

За словами самого Сенцова, його у цій історії цікавить перш за все людина – її почуття, мотиви до тих чи інших дій, можливість змін.

"90-ті роки – це епоха, яка нас усіх змінила, це перехід від Радянського Союзу до наших днів, але всі ті виклики й досі актуальні для нашого суспільства. В українському кіно ще не знімали фільми про ці часи, тому я вважаю, що важливо поговорити про це, зазирнути у самих себе. Про бандитів ми бачили багато стрічок, але мене цікавить перш за все людина: що вона відчуває, чому діє саме так, чи може така людина змінитися… Адже немає поганих людей, є люди, які роблять погані вчинки", – передає слова Олега пресслужба компанії "Артхаус Трафік", яка є одним із виробників фільму.

Хто виробник фільму "Носоріг"

"Носоріг" створюється у копродукції України, Німеччини та Польщі. Загальний бюджет кінокартини – 1,65 млн євро. "Носоріг" переміг у конкурсному відборі кінопроєктів Державного агентства України з питань кіно ще  2012 року, і отримав головні премії індустріальних секцій кінофестивалів у Софії, Єревані та Одесі.  Підготовку до зйомок стрічки було розпочато ще у 2013 році, втім, через незаконне ув’язнення режисера Росією, виробництво фільму тоді так і не розпочалося. 

Українську сторону проєкту представляють компанії "Край кінема"( заснована Олегом Сенцовим у 2008 році), та "Артхаус Трафік". Польскі партнери – Apple Film Production – вже  мали досвід роботи з Сенцовим при створенні фільму "Номери", який побачив світ на Берлінському фестивалі цього року. 

"Польські колеги підтримували мене протягом багатьох років – як в інформаційному полі під час ув’язнення, так і в спільному виробництві фільму" Номери ", який я режисував дистанційно. Я дуже радий, що наша співпраця триває, і отримане фінансування дасть мені можливість втілити задум, який народився ще в 2011 році", – коментує перемогу в конкурсі проектів Олег Сенцов.

Німецька сторона – кінокомпанія Ma.ja.de, яка з "Артхаус Трафік" виступала спіпродюсерами драми "Донбас" Сергія Лозниці, відзначеного премію за найкращу режисуру секції "Особливий погляд" Каннського кінофестивалю 2018 року. 

Фінансування проєкту фільму

Фінансування від Державного агентства України з питань кіно складає 50 відсотків бюджету фільму "Носоріг" (25 млн.100 тис. гривень). Решта коштів – це фінансова підтримка від німецького кінофонду Medienboard Berlin-Brandenburg і Польського кіноінституту. 

9 липня Рада державної підтримки кінематографії схвалила виділення коштів на фільм. Тоді про це  на своїй Facebook-сторінці написав міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, анонсувавши зйомки на осінь. 

Про надання фінансування у  Facebook написав і сам Сенцов, прикріпивши до допису світлину тематичній футболці – з носорогом та людиною на місці рогу.

"Я дуже радий, що зможу, нарешті, почати знімати кіно, а також вдячний членам Ради, міністру культури та нашому Держкіно за спільну підтримку "Носоріга". Кіно буде, зйомки цієї осені!", – акцентував режисер.

Зауважимо, що виділення коштів викликало, в тому числі, негативну реакцію. Так, радник ОП Михайло Подоляк у публікації у соцмережі назвав Сенцова прикладом "фантастично ідеальної ілюстрації" особливостей "хутірського пристосуванства", з "обов’язковим елементом убійної невдячності", а у коментарях до посту розкритикував рішення виділити гроші на картину. 

Читайте також: Неправильний "пристосуванець": Чому радник Єрмака Подоляк наїхав на Сенцова

Довідка:

Кримського режисера Олега Сенцова незаконно арештували представники російських спецслужб в Криму в травні 2014. Росія звинувачувала їх в організації терактів на півострові. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. 

Олег Сенцов відбував покарання в місті Лабитнангі, на півночі Росії. У минулому році Сенцов голодував протягом 145 днів з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів. Після цього він "письмово погодився на прийом їжі". Сенцов назвав це "вимушеним заходом через загрозу насильницького годування". Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням. 25 жовтня 2018 року Сенцової присудили премію Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч осіб.

7 вересня 2019 року Сенцова було звільнено з російських колоній в результаті великого обміну. До річниці звільнення митець презентував двотомник оповідань "Чотири з половиною кроки", що містить 15 творів, а також щоденник голодування. 

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme