Сенцов і Кольченко в ЄСПЛ заперечують позицію Росії в їхній справі

Ув’язнені в Росії український режисер із Криму Олег Сенцов і кримський анархіст Олександр Кольченко подали до Європейського суду з прав людини заперечення на позицію Росії в їхній справі
 

Про це повідомив голова міжнародної правозахисної групи "Агора", російський правозахисник Павло Чиков в своєму Telegram-каналі, передає Depo.ua.

"Відмовляються від будь-якої мирової угоди, в повному обсязі підтверджують аргументи скарг. На цьому комунікація у справі завершена, наступна новина у справі – рішення ЄСПЛ", – написав Чиков.

Він також оприлюднив копію документа, адресованого ЄСПЛ.

Чиков також зазначив, що представляти інтереси і Сенцова, і Кольченка буде адвокат "Агори" Наталія Добрева.

Нагадаємо, наприкінці квітня 2019 року влада Росії оприлюднила відповідь на питання ЄСПЛ у зв’язку зі "справою Сенцова і Кольченка". У ньому російська влада стверджує, що питання про фальсифікацію оприлюднених у російському суді доказів у справі українського режисера Олега Сенцова перебуває поза компетенцією Європейського суду з прав людини.

Восени 2018 року керівник міжнародної правозахисної групи "Агора" Павло Чиков заявив, що Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов Сенцова про порушення його права на свободу та безпеку, а також застосування до нього тортур (статті 3 і 5 Конвенції про захист прав людини і основних свобод). Російська сторона могла до 16 січня 2019 року надати суду документи.

Довідка. Кримського режисера Олега Сенцова й активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб в анексованому Криму в травні 2014 року за звинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 року Північнокавказький окружний військовий суд у російському Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою провину не визнали.

Олег Сенцов відбуває покарання в місті Лабитнангі, на півночі Росії. Олександр Кольченко перебуває в колонії міста Копейськ, на Уралі. Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв’язнів, які перебувають в російських в’язницях, Сенцов "письмово погодився на прийом їжі". Він назвав це "вимушеним заходом через загрозу насильницького годування". Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням. 25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали понад 100 тисяч людей.

Більше новин про події в Україні та світі на Depo.ua
 

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme