Сенцов дав свідчення Гаазькому трибуналу про свавілля ФСБ

Український режисер Олег Сенцов, звільнений із полону Кремля, дав свідчення Гаазькому трибуналу щодо дій Федеральної служби безпеки (ФСБ) Росії

Сенцов дав свідчення Гаазькому трибуналу…

Про це Сенцов сказав в інтерв'ю "Громадському", передає Depo.ua.

Зокрема, колишній політв'язень дав свідчення щодо дій ФСБ, зокрема – тортур. За словами Сенцова, свідчення він дав своєму адвокатові, як тільки потрапив у слідчий ізолятор Лефортово. Згодом заяву про тортури режисер зробив у російському суді.

"Є люди, які пережили значно більше приниження - моральне і фізичне – це Карпюк, Клих і ті, котрі досі сидять у тюрмах на окупованих територіях Донбасу. Те, що там відбувається – страшні речі, тому про це треба говорити", – підкреслив Сенцов.

Що стосується тортур Сенцова, то він у розмові пригадав, що це були співробітники ФСБ та кілька співробітників Служби безпеки України, які перейшли у Криму на бік окупаційної влади.

"Я дав свідчення на ФСБ, на їх дії для Гаазького трибуналу... Зло має бути покаране", – сказав Сенцов.

Нагадаємо, також Сенцов заявив, що ніколи не визнає Донбас та Крим частиною Росії, про решту можна домовлятись.

Довідка: 7 вересня відбувся обмін полоненими між Україною і Росією по системі "35 на 35". Серед тих, хто повернувся в Україну, був і кінорежисер, сценарист, письменник та громадський активіст Олег Сенцов, затриманий 10 травня 2014 року у Криму співробітниками російських окупаційних силових структур.

Олег Сенцов розповів, як щодня вів боротьбу з тюремниками за банку чаю, прикрашену синьо-жовтим стягом.

Цю банку разом зі своїм тюремним значким режисер передав президентові Володимиру Зеленському  і попросив президента якнайшвидше наповнити її бірками визволених з російського полону українців.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Головна

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook