ЗМІ дізналися імена лауреатів Шевченківської премії-2016

Комітет Національної премії України імені Тараса Шевченка назвав цьогорічних переможців
Depo.Життя
12 лютого 2016 18:59
ФОТО: depo.ua

Ними стали режисер Олег Сенцов, дисидент і публіцист Левко Лук’яненко, балетмейстер Раду Поклітару, співачка Анжеліна Швачка та художник Михайло Гуйда, повідомляє depo.ua з посиланням на Українську правду.

Сенсація: Серед лауреатів "Шевченківки" жодного письменника - фото 1

Олег Сенцов, якого російський суд засудив до 20 років позбавлення волі, переміг у кінономінації з фільмами "Гамер" та "Носоріг", повідомляє журнал 1576.

Цю інформацію підтвердило анонімне джерело у Шевченківському комітеті.

Кандидатуру Сенцова на премію подавала Національна спілка журналістів України.

В номінації "Публіцистика і журналістика" переміг дисидент, політик і публіцист Левко Лук’яненко за зібрання творів у 13 томах "Шлях до відродження" (видавництво "ТОВ Юрка Любченка", 2014).

Раду Поклітару переміг у музичній номінації за балет-триптих "Перехрестя" (2012) і балети "Лебедине озеро" (2013), "Жінки в ре мінорі" (2014) та "Довгий різдвяний обід" (2014).

В номінації "Концертно-виконавське мистецтво" лауреаткою стала Анжеліна Швачка за "виконання провідних партій в оперних виставах та популяризацію української музичної спадщини".

Ще один цьогорічний лауреат — художник Михайло Гуйда — переміг у номінації "Образотворче мистецтво" з циклом живописних творів "В єдиному просторі".

Більше новин про події в Україні та світі читайте на Depo.Життя